Myśleniccy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły 2019”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Funkcjonariusze z Myślenic i Dobczyc na czas działań objęli nadzorem nieco ponad 90% wszystkich szkół w powiecie. W dniach od 2 do 6 września 2019 r. w rejonie tych placówek oświatowych policjanci ujawnili 81 wykroczeń, za które nałożono na uczestników ruchu drogowego 27 mandatów karnych, natomiast pouczono 54 osoby.

Warto przy tym odnotować, że tylko niewielka ich część dotyczyła takich przewin jak nadmiernej prędkości (4), niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa (3) czy też niewłaściwego przewozu dzieci w samochodach osobowych (2). W pięciodniowe działania zaangażowanych było łącznie 140 policjantów wspartych przez 15 funkcjonariuszy myślenickiej straży miejskiej. W porozumieniu z dyrektorami szkół, w czasie trwania działań, mundurowi przeprowadzili wśród dzieci i młodzieży szkolnej 18 pogadanek profilaktyczno-edukacyjnych.

Przed rozpoczęciem akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2019″ policjanci dokonali lustracji dróg i infrastruktury drogowej w rejonach ponad sześćdziesięciu szkół w powiecie, ujawniając w tym zakresie jeden przypadek nieprawidłowości.

informacja KPP Myślenice

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o