Myśleniccy Radni PiS chcieli gminy wolnej od ideologii LGBT

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Do porządku ostatniej XII sesji Rady Miejskiej w Myślenicach miała zostać dołączony projekt uchwały złożony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości – „Gmina wolna od ideologii LGBT”. W imieniu klubu PiS o dołączenie do porządku obrad wnioskował Radny Wacław Szczotkowski.

Porządek obrad miał zostać poszerzony o punkt 14a, w którym klub radnych PiS w Radzie Miejskiej wnioskował o rozpatrzenie uchwały w sprawie podjęcie deklaracji “Gmina Myślenice wolna od ideologii LGBT”.

W wyniku przeprowadzonego głosowania autopoprawka nie otrzymała akceptacji i nie weszła do porządku obrad XII sesji. Za przyjęciem autopoprawki głosował klub radnych PiS (10 głosów) , wstrzymało się 10 radnych (9 z klubu KWW Macieja Ostrowskiego i 1 głos Wojciecha Malinowskiego KWW Bez układów) 1 głos przeciw (Grażyna Ambroży – KWW Bez Układów).

Treść uchwały jaką złożył klub radnych Prawa i Sprawiedliwości jest zbieżny z uchwałami jakie podejmowane były w różnych regionach Polski gdzie wzbudziły kontrowersje i protesty.

Powiązane wiadomości

2 komentarze dotyczące "Myśleniccy Radni PiS chcieli gminy wolnej od ideologii LGBT"

  1. dank@s

    Dobrze że w Myślenicach ktoś jeszcze myśli racjonalnie. PIS to szaleństwo!

  2. Eliza

    Powinno się szkołę odciąć od wszystkiego ale również od religii. Mam sąsiadów ateistów ale dziecko chodzi na religię bo inaczej śmieją się i wytykają go w szkole.
    Gdzie tutaj jest zdrowy rozsądek ? W szkole religii też być nie powinno podobnie jak polityki i innych podobnych przekonań.
    Tyle że teraz mamy już prawie Państwo wyznaniowe więc na spokojną szkołę liczyć nie można.

komentuj wpis