Myślenice: Burmistrz Szlachetka zabiera głos po wczorajszym materiale TVN

Wczorajsze główne wydanie Faktów TVN przedstawiło materiał dotyczący kontrowersji jakie powstały po pojawieniu się informacji, że organizacją powszechnego punktu szczepień w Myślenicach zajmie się Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, a nie Starostwo Powiatowe, które wcześniej informowało o podejmowanych krokach i przygotowywaniach do uruchomienia miejsca szczepień masowych.

Dziś w mediach społecznościowych oraz na oficjalniej stronie Gminy Myślenice ukazało się oświadczenie Burmistrza Jarosława Szlachetki dotyczące materiału jaki wczoraj został wyemitowany z stacji TVN.

Dzisiaj pan Starosta Tomal ze swoimi współpracownikami zwala winę za swoją nieudolność na gminę i prywatny podmiot medyczny. Nie ma na to mojej zgody.

Przypomnę, że z powiatu myślenickiego zostały zgłoszone do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego propozycję czterech punktów szczepień masowych:

1. przez starostę w ZSTE w Myślenicach z liczbą 200 szczepień/dzień;

2. przez starostę w uzgodnieniu z gminą Dobczyce w Dobczycach z liczbą 300 szczepień/dzień;

3. przez Wójta Gminy Siepraw na hali z liczbą 100 szczepień/dzień;

4. przez nas jako gminę Myślenice w „Sokole” z liczbą 300 szczepień/dzień z możliwością zorganizowania punktu w hali na Zarabiu gdzie z liczbą ok. 500 szczepień/dzień.

Narodowy Fundusz Zdrowia we wtorek 13 kwietnia 2021 r. wybrał w Małopolsce zgłoszenia, które dają możliwości zaszczepienia jak największej liczbę mieszkańców w ciągu dnia.pisze w mediach społecznościowych burmistrz Szlachetka.

W dalszej części informacji burmistrz przekazuje informację że podczas wideokonferencji z NFZ starosta Józef Tomal zrezygnował z organizacji punktu szczepień w Myślenicach. Jak przedstawia to burmistrz Szlachetka powodem takiej decyzji NFZ miała być zadeklarowana przez starostwo ilość dziennych szczepień w punkcie (200 zabiegów).

Punkt organizowany przez gminę Myślenice na hali widowiskowo sportowej na Zarabiu przy współpracy z podmiotem medycznym „Diagnoza” będzie gotowy na czas i zgodnie z wytycznymi Małopolski Urząd Wojewódzki, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia tak jak dzieję się to dzisiaj w innych miastach Małopolski, które organizują swoje punkty szczepień powszechnych/masowych. deklaruje Jarosław Szlachetka.

Będę rozważać kroki prawne w stronę stacji TVN w związku z nieprawdziwymi i szkalującymi informacjami jakie padły w materiale.informuje burmistrz Myślenic.
informacja myslenice.pl / FB Jarosław Szlachetka.

Powiązane wiadomości

Skip to content