Myślenice: Dzielnicowi odnaleźli mężczyznę zapobiegając tragedii

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wczoraj, myśleniccy dzielnicowi odebrali pilne zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Dzięki szybkim i skutecznym poszukiwaniom udało się dotrzeć do niego na czas i zapobiec tragedii.

1 czerwca br. około godz. 18, dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek, po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że chce popełnić samobójstwo. Najbliżej znajdowali się patrolujący miasto dzielnicowi. Młodszy aspirant Damian Ulman i sierżant sztabowy Bartosz Gorczyca, włączyli sygnały uprzywilejowania i już po kilku minutach byli na miejscu. Po błyskawicznym rozpytaniu rodziny o ubiór i rysopis mężczyzny wyruszyli we wskazanym kierunku. Liczyła się każda minuta, ponieważ mężczyzna zmierzał w kierunku lasu, a niebawem miało się ściemnić. Po zmroku, w lesie byłby bardzo trudny do namierzenia.

Dyżurny myślenickiej policji na miejsce wysłał również patrole prewencji i ruchu drogowego, które miały wspomóc dzielnicowych w poszukiwaniach. Kluczem do sukcesu w tym przypadku, okazała się jednak nie ilość patroli, lecz szybkość działania. Dzielnicowi po dwóch kilometrach marszu dostrzegli mężczyznę, który już wchodził do lasu. Podbiegli i zatrzymali go. Mieszkaniec Myślenic po długiej rozmowie i przybyciu na miejsce żony, dobrowolnie zszedł z policjantami do najbliższej drogi, gdzie mundurowi przekazali 64-latka załodze karetki pogotowia, która przetransportowała go do szpitala w Myślenicach.

informacja KPP Myślenice – sierż. sztab. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Michał Gwóźdź
Michał Gwóźdź
1 miesiąc temu

Gratulacje ! .
 

Last edited 1 miesiąc temu by Michał Gwóźdź

1
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x