Myślenice: Oficjalne zakończenie rewitalizacji Rynku

W dzisiejsze południe rozpoczęła się uroczystość oficjalnego otwarcia Rynku czyli zakończenia procesu rewitalizacji. Gmina Myślenice na zadanie pod nazwą “Przebudowa myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem starówki, budowa Muzeum przy ulicy Traugutta w Myślenicach, na działce nr 974, Myślenice, obręb 2” otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Podczas dzisiejszej uroczystości obecni byli posłowie, samorządowcy z województwa, powiatu i gmin powiatu myślenickiego. Uroczystego otwarcia czyli przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice wraz z osobami, które przyczyniły się do zakończenia procesu rewitalizacji i podczas trwających prac uczestniczyły czynnie w tym procesie.

Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Obecny burmistrz Jarosław Szlachetka kontynuował pracę poprzednika. Rewitalizacja została podzielona na dwie części. Część pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Zakończenie tego etapu odbyło się w kwietniu 2020 roku. Teraz zakończony został drugi etap procesu rewitalizacji czyli wymiana płaskiej posadzki płyty Rynku, obejmą również takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego oraz przebudowę ulic wychodzących i wychodzących z myślenickiego Rynku.

Nowym elementem jest druga obok “Tereski” fontanna tym razem płaska wkomponowana w płytę Rynku konstrukcja, która bardzo szybko wzbudziła duże uznanie szczególnie najmłodszej części mieszkańców Myślenic.

Wielokrotnie podczas rozmów z mieszkańcami podkreślany był fakt, że Rynek myślenicki zamarł czy wraz z zakończeniem jego przebudowy powiedzie się proces ożywienia centralnego punktu miasta czas pokaże.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content