Myślenice: Śmieci w górę, nadchodzi czas podwyżek

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz radnych Józefa Błachuta z KWW Macieja Ostrowskiego oraz Czesława Bisztygi i Izabeli Kutrzeby, którzy opuścili klub Macieja Ostrowskiego rada ustaliła stawki za śmieci na rok 2020.

Stawki wzrastają i tak za odbiór odpadów segregowanych z obecnie obowiązujących 9,90 zł od osoby/mies. nastąpi podwyżka do wysokości 14,90 zł od osoby/mies. Za odpady niesegregowane mieszkańcy gminy zapłacą 29,80 zł (dotychczasowa stawka 19,80 zł). Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

Wielokrotnie słyszeliśmy z ust kandydata na burmistrza Jarosława Szlachetki obietnicę:

Zostając burmistrzem Myślenic obniżę opłaty za wodę i kanalizację. Postaram się obniżyć cenę odbioru śmieci tak, aby mieszkańcy odczuli to w swoich domowych budżetach.

Uchwalona ulga na bioodpady dla osób posiadających własny kompostownik wynosić będzie jedynie 2 zł /miesięcznie czyli 24 zł rocznie.

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Edziu
Edziu
8 miesięcy temu

Witamy w świecie PIS, naobiecywać w kampanii a później wypiąć się na wyborców. Klasyka nauka idzie od prezesa a Jarosław… Czytaj więcej »

1
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x