Myślenice: Wieczorne drifty zakończone mandatami

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wysokimi mandatami karnymi zakończyli swoją jazdę bokiem młodzi kierowcy, którzy parking przy ul. Mostowej pomylili z torem wyścigowym. Dla osób łamiących przepisy z zakresu ruchu drogowego w sposób rażący nie będzie taryfy ulgowej.

Dyżurny myślenickiej policji często otrzymuje zgłoszenia dotyczące szalejących na parkingach drifterów – kierowców, którzy wykorzystują swoje samochody do jazdy w kontrolowanym poślizgu. Na rozległych asfaltowych powierzchniach parkingów jeżdżą bokiem lub przy wyciu silników palą gumy i kręcą tzw. bączki, powodując przy tym ogromny hałas.

Oprócz zagrożenia, jakie tacy kierowcy stwarzają dla siebie oraz innych użytkowników ruchu drogowego, takie zachowanie powoduje zakłócenie spokoju dla okolicznych mieszkańców.

Mundurowi z drogówki często sprawdzają takie rejony i surowo reagują na tego rodzaju jazdę. Ich zdecydowana reakcja nie wynika ze złośliwości, ale z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa samym drifterom, a także osobom postronnym.tłumaczy rzecznik myślenickiej policji sierż. sztab. Dawid Wietrzyk.

W czwartek (11 czerwca br.) późnym wieczorem, po zgłoszeniu jednego z mieszkańców policjanci z myślenickiej drogówki podjęli interwencje na parkingu przy ul. Mostowej w Myślenicach, gdzie kierowcy audi, bmw i chevroleta uskuteczniali jazdę bokiem w akompaniamencie pisku opon i wycia silników. Kierowcami okazali się: dwóch 24-latków i jeden dwudziestopięcioletni mężczyzna. Za spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną ukarani zostali mandatami w wysokości 500 zł każdy. Cała trójka dostała również dodatkowe mandaty w kwotach 100 i 200 zł za brak obowiązkowego wyposażenia w pojazdach. Mężczyźni przyznali się do winy, przyjmując mandaty.

Informujemy, że wobec tak nieodpowiedzialnych kierowców stosowana będzie zasada ,,zero tolerancji”.informują na swojej stronie myśleniccy policjanci.
informacja KPP Myślenice
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x