Myślenice: Worki na śmieci rozgrzały lokalną politykę

Firma ERG Bieruń Folie, której współudziałowcem są Daniel Obajtek i jego matka, wygrała elektroniczną licytację na dostarczanie worków na śmieci do gminy Myślenice, rządzonej przez Jarosława Szlachetkę, który był zastępcą Obajtka w czasach jego wójtowania w Pcimiu. Kontrakt ze strony firmy pilotował syn byłej premier Beaty Szydło.pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

W dniu wczorajszym wicestarosta powiatu myślenickiego Rafał Kudas opublikował film na swoim profilu w mediach społecznościowych w którym pokazuje niezadowolenie z jakości worków na odpady jakie dostarczane są dla mieszkańców gminy Myślenice przez Urząd Miasta i Gminy. Podpierając się wyciągiem z rejestru umów urzędu opublikowanym w BIP ujawnia, że worki jakimi obecnie muszą posługiwać się mieszkańcy produkowane są przez firmę ERG Bieruń Folie, która wielokrotnie w ostatnim czasie pojawiała się w doniesieniach medialnych w związku z niedawnym działaniem posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy zajmowali się niejasnościami w majątku obecnego prezesa PKN Orlen a wcześniej wójta gminy Pcim – Daniela Obajtka.

Jak podają cytowane media: ERG Bieruń był jednym z siedmiu oferentów i to właśnie ta firma wygrała postępowanie, a dostawcy nie wybrano w przetargu lecz skorzystano z licytacji elektronicznej. Umowa opiewa na kwotę 260 tys. zł.

Do pojawiających się doniesień medialnych nie odniósł się wprost burmistrz Szlachetka stwierdzając jedynie na swoim profilu “Kiedy jedni szukają taniej afery my ciężko pracujemy m.in. nad Myślenickim Programem Wymiany Pieców” .

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content