Myślenice: Wystartował nowy punkt pobrań wymazów

Dziś na terenie Placu Targowego w Myślenicach na Dolnym Przedmieściu uruchomiony został punkt pobrań materiałów do testów w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Punkt obsługiwany jest przez firmę Diagnoza, wymazy bedą pobierane siedem dni w tygodniu w systemie Drive-Thru. Do punktu można wjechać wjazd od ulicy Partyzantów w godzinach 13:30-15:30.

Według informacji dziennie pobieranych może być około 60 wymazów od osób, które zgłoszą się do punktu.

Wyjątkowe czasy wymagają od nas wszystkich wyjątkowych działań i zaangażowania. Na terenie Gminy Myślenice oraz w całym Powiecie Myślenickim ciągle obserwujemy utrzymującą się dużą liczbę zachorowań na koronawirusa. Dlatego pomimo, że nie jest to zadaniem własnym Gminy podjąłem się działań, które mają odciążyć punktu przy szpitalu powiatowym oraz punktu w Dobczycach. Dzięki nowemu punktowi poboru wymazów mieszkańcy zdecydowanie łatwiej i szybciej będą mogli wykonać badanie.  A jak wiemy decydującym czynnikiem w skutecznej walce z wirusem jest czas. Do punktu pobrań będzie można podjechać samochodem, co pozwoli ograniczyć kontakt z innymi pacjentami. Jako gospodarz tego terenu udostępniam miejsce na Placu Targowym, które zapewnia wszelkie wymogi do organizacji tego typu punktu.przekazał informację do mediów Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Jest to trzeci punkt w powiecie myślenickim, gdzie można dokonać wymazów do testów molekularnych w kierunku SARS-CoV-2, pozostałe miejsca to punkt przy Szpitalu w Myślenicach obok oddziału zakaźnego oraz punkt w Dobczycach przy przychodni Specjalmed.

 

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x