Myślenice: Zespół do Spraw Kobiet został zlikwidowany zanim rozpoczął swoją działalność

Burmistrz Miasta i Gminy powołał do życia “Radę Kobiet” w Myślenicach. Przy okazji dnia kobiet w 2020 roku, uroczyście poinformował o powstaniu zespołu, który w swoim założeniu miał jak czytamy w Zarządzeniu m.in. monitorować działania Gminy pod kątem realizowania polityki rodzinnej i społecznej, diagnozowania sytuacji potrzeb kobiet i rodzin w Mieście i Gminie Myślenice czy wspierania aktywizacji samorządowej i obywatelskiej kobiet.

To kolejny postulat mieszkańców, który spełniamy jako władze samorządowe. Cieszę się, że zgodnie z oczekiwaniami Pań powstał taki zespół doradczy. Członkiniom życzę wielu ciekawych pomysłów oraz liczę na rozsądne i cenne doradztwo w sprawach, które będą istotne dla mieszkanek naszej gminy.powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Ogłoszony kolejny sukces i spełnienie postulatów mieszkańców, jak się dziś okazuje pozostało jedynie na papierze i nigdy nie zostało zainicjowane mimo że zespół został powołany, odbył się skuteczny nabór i spotkania miały odbywać się przynajmniej raz na kwartał.

W odpowiedzi na ogłoszony nabór do Zespołu ds. Kobiet wpłynęło 18 zgłoszeń kandydatek, spośród których wybrano siedmioosobowy zespół. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza spotkania będą odbywać się co najmniej raz na kwartał, a podczas pierwszego spotkania zostanie wybrana przewodnicząca zespołu. Członkinie Zespołu ds. Kobiet mogą działać z własnej inicjatywy lub na wniosek burmistrza, a ich główne cele to inicjowanie, współorganizowanie i wspieranie akcji oraz imprez o charakterze społecznym, współpraca z innymi podmiotami i stowarzyszeniami w zakresie dotyczącym kobiet, monitorowanie działań gminy pod kątem realizowania polityki rodzinnej i społecznej, a także diagnozowanie sytuacji oraz analiza polityki gminy pod względem oczekiwań i potrzeb kobiet.wyjaśniał Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Powstały Zespół, którego zapowiedź padła podczas uroczystego Dnia Kobiet został właśnie rozwiązany przed kolejnym świętem Pań . Członkinie wchodzące w jego skład nie spotkały się przez ten okres ani raz, de facto powstała rada nawet nie ukonstytuowała się zanim została rozwiązana.

Jak tłumaczy w piśmie przesłanym to jednej z członkiń naczelnik wydziału edukacji Małgorzata Ciemińska :

… w związku ze zmianą priorytetów polityki społecznej Gminy Myślenice oraz po zdiagnozowaniu potrzeb społecznych, na podstawie Zarządzenia Nr 6/2021 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 8 stycznia 2021 r. Zespół do Spraw Kobiet został zlikwidowany.

Zapytaliśmy dziś drogą mailową Burmistrza o powody likwidacji Zespołu do Spraw Kobiet oraz o zmianę zdiagnozowanych potrzeb społecznych.

Powiązane wiadomości

5 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x
Skip to content