Myślenicka Akademia Karate – Byakko

W Myślenicach powstaje nowe miejsce gdzie można ćwiczyć i doskonalić sztuki walki to  Myślenicka Akademia Karate – Byakko.

Karate Kyokushin
Karate jest sztuką walki, a dla wielu ludzi sposobem na życie. Jego celem jest rozwój poprzez fizyczny i duchowy trening. Cel ten jest wspólny także dla Judo, Kendo, Aikido, ceremonii picia herbaty, kaligrafii oraz sztuki układania kwiatów. Prawdą jest również to, że Karate poprzez trening fizyczny i duchowy czyni niemożliwe możliwym, nawet w przypadku nieuzbrojonej osoby, pomaga też w dążeniu do celu. Oczywiście tak ciężki trening fizyczny wiąże się również z wymagającym treningiem psychologicznym.

Karate jest sposobem na zjednoczenie ciała i ducha, poszerza horyzonty a zarazem dodaje ludzkiemu życiu głębi.Kyokushin Karate jest dyscypliną, w której trenujący mogą znaleźć wskazówki wspomagające ich rozwój duchowy i poznanie samego siebie. Co ważniejsze, jest to również sztuka walki, która obejmuje filozoficzne rozważania o życiu i śmierci, walce i przetrwaniu. Jest to praktyczna forma samoobrony, kładąca nacisk (zwłaszcza w początkowych etapach) na kopnięcia, uderzenia, bloki i ruchy ciała. Jest to intensywna aktywność fizyczna, która bezpośrednio, korzystnie wpływa na kondycję psychiczną.

Marcin Sturgulewski – założyciel i trener w akademii. Ma 24 lata. Od 19 trenuje Karate Kyokushin. Posiada stopień mistrzowski 1 dan (Czarny pas). W ciągu swojej kariery zawodniczej blisko 90 razy stawał na podium, z czego prawie połowę na najwyższym stopniu. Jego największymi osiągnięciami są : dwukrotne Mistrzostwo Polski, srebry medal Mistrzostw Europy oraz 4 miejsce zdobyte w międzynarodowym turnieju przyjaźni, rozgrywanym w ramach Mistrzostw Świata w Japonii.

Jest absolwentem AWF Warszawa, filii w Białej Podlaskiej, gdzie zdobył tytuł trenera przygotowania motorycznego. Do Myślenic przeprowadził się z Augustowa na Podlasiu i właśnie tutaj otwiera Myślenicką Akademię Karate “Byakko”.

W związku z tym zaprasza serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na treningi, które odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 18:00 w sali sztuk walki pod adresem ul. Kazimierza Wielkiego 217a, Myślenice.

Spotkanie organizacyjne i krótki trening odbędzie się w piątek 15 września o godz 18:00.

Więcej informacji pod nr telefonu  69011076 oraz na Facebook’u – Myślenicka Akademia Karate “Byakko”.

 

 

[post_gallery]
 

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content