Myślenicki Alarm Smogowy – dobry początek

Inauguracyjne i założycielskie spotkanie Myślenickiego Alarmu Smogowego, miało miejsce dziś wczesnym wieczorem. Dwaj jego inicjatorzy Dariusz Szczotkowski i Grzegorz Jasek, zaprosili mieszkańców powiatu myślenickiego na spotkanie, którego celem było przedstawienie nowego projektu społecznego. Ma on na kilka podstawowych celów, które grupa założycielska chce zrealizować.

Smog jest faktem, który każdy z nas widzi i czuje, którego skutki, jeśli nie teraz i zaraz, to najbliższym okresie czasu mogę wywierać znaczny wpływ na nasze zdrowie i zdrowie kolejnych pokoleń.

Celem Myślenickiego Alarmu Smogowego ma być aktywna walka po pierwsze z przyczyną samego zjawiska, a zarazem zwalczanie również samego smogu.

Jak sugerowali podczas dyskusji zebrani zainteresowani mieszkańcy należy działać w tym temacie wielotorowo. Poczynając od edukacji szkolnej oraz osób dorosłych, przez aktywne wywieranie nacisku na osoby, które przyczyniają się do powstawania smogu poprzez używanie złych czy niedozwolonych materiałów do ogrzewania swojego domu oraz równocześnie zachęcając mieszkańców powiatu do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, a zarazem bardziej efektywne sposoby ogrzewania swoich domostw.

Celem organizacyjnym jest stworzenie sprawnej grupy osób, która będzie ze sobą w stałym kontakcie i która będzie współpracować. Ale najważniejsze są cele merytoryczne. Chcemy nawiązać współpracę z OSP i zorganizować z nimi wspólne spotkania na temat poprawnego palenia w piecach. Chcemy współpracować z samorządami i samorządowcami, nad programami jakie można wdrażać na terenie gminy czy powiatu.mówił podczas spotkania Dariusz Szczotkowski.

Zaistnienie w powiecie myślenickim takiej grupy ludzi, budzi nadzieję, że wspólnymi siłami i chęciami jakie widać było podczas spotkania organizacyjnego zostanie przełamana bariera świadomości ekologicznej i miejmy nadzieje dojdzie do poprawy powietrza jakim oddychamy, szczególne podczas sezonu grzewczego.
Organizatorzy otwarci są na współprace, z każdym kto zechce się przyłączyć i poświęcić swój czas na pracę społeczną przy nowym projekcie, który ma poprawić powietrze i edukować społeczeństwo do działań pro-ekologicznych poprzez podnoszenie świadomości i pokazywanie korzyści z dobrego ogrzewania domów, jako zysku ekologicznego i ekonomicznego.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL