Działy tematyczne Wydarzenia kulturalne 

Myślenicki Salon Poezji z Ingą Maliną

Myślenicki Salon Poezji pomału wpisuje się w stały kalendarz kulturalny Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, w kolejnym spotkaniu prezentowana była twórczość poetycka Ingi Maliny. Podczas wieczoru poezji który prowadziła Dorota Ruśkowska członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku , aktorzy teatru im. ks. Karola Wojtyły oraz Teatru w Stodole recytowali dzieła bohaterki spotkania. Atmosferę podkreślała muzyka w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia prowadzonych przez Aurelię Bogacką- Prokocką.

Tradycyjnie już w drugiej części spotkania Piotr Szewczyk w bezpośredniej rozmowie przybliżał zgromadzonym słuchaczom osobę poetki. Opowiadał o tomiku poezji “Zaklinanie Przeklinanie” którego autorką jest właśnie Inga Malina, o zainteresowaniach kulturalnych i nie tylko, o jej twórczości, z którą spotykamy się już od dawna na łamach almanachów Tilii oraz o jej życiu codziennym i zawodowym.

Miła atmosfera jaka towarzyszy temu spotkaniu sprawia iż słuchacze w pełni mogą docenić przekazywane im treści a bezpośredni kontakt z twórcą sprawia iż recytowana poezja ma wręcz intymny odbiór.

Po raz pierwszy “Myślenicki Salon Poezji” transmitowany był bezpośrednio na antenie naszego radia.

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.