Działy tematyczne Wydarzenia kulturalne 

Myślenicki Salon Poezji z Ingą Maliną

Myślenicki Salon Poezji pomału wpisuje się w stały kalendarz kulturalny Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, w kolejnym spotkaniu prezentowana była twórczość poetycka Ingi Maliny. Podczas wieczoru poezji który prowadziła Dorota Ruśkowska członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku , aktorzy teatru im. ks. Karola Wojtyły oraz Teatru w Stodole recytowali dzieła bohaterki spotkania. Atmosferę podkreślała muzyka w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia prowadzonych przez Aurelię Bogacką- Prokocką.

Tradycyjnie już w drugiej części spotkania Piotr Szewczyk w bezpośredniej rozmowie przybliżał zgromadzonym słuchaczom osobę poetki. Opowiadał o tomiku poezji “Zaklinanie Przeklinanie” którego autorką jest właśnie Inga Malina, o zainteresowaniach kulturalnych i nie tylko, o jej twórczości, z którą spotykamy się już od dawna na łamach almanachów Tilii oraz o jej życiu codziennym i zawodowym.

Miła atmosfera jaka towarzyszy temu spotkaniu sprawia iż słuchacze w pełni mogą docenić przekazywane im treści a bezpośredni kontakt z twórcą sprawia iż recytowana poezja ma wręcz intymny odbiór.

Po raz pierwszy “Myślenicki Salon Poezji” transmitowany był bezpośrednio na antenie naszego radia.

 

Bartek

Radosław B. AMBROŻY

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub