Myślenicki Senior o Apelu Krakowskiej Rady Seniorów

Prawo do życia to absolutna podstawa wszelkich praw człowieka (fundament bez którego cała ta piękna konstrukcja to tylko domek z kart). Prawo to u nas, od czasu pandemii jest czynnie kwestionowane przez osoby, co do których najlepiej użyć bardzo dyplomatycznego określenia Angeli Merkel: nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji.
(Niemiecka kanclerz użyła go ostatnio w stosunku do władz kilku landów).

W przeciwieństwie do niemieckich polityków polscy Seniorzy są świadomi tragedii, Krakowska Rada Seniorów wystosowała 29 marca dramatyczny Apel do Krakowian (bo to społeczeństwo ma gwarantować prawa człowieka!) przytaczamy go poniżej z uwagi na fakt, iż nasza go nie wystosuje, bowiem po prostu taki byt nie istnieje na naszym terenie, zgodnie zresztą z tzw. brzytwą (zasadą) W. Ockhama, iż nie należy mnożyć bytów ponad konieczność.

Szanowni Państwo

Zwracamy się do wszystkich Mieszkańców Krakowa o powszechne, stanowcze reagowanie oraz zdecydowaną dezaprobatę na przypadki nieprzestrzegania reżimów sanitarnych. Uświadamiajmy wszystkim, że nie może być przyzwolenia na nieodpowiedzialne zachowanie współmieszkańców. Zwracajmy uwagę tym, którzy nie stosują odpowiedniego dystansu i maseczek, a także wspierajmy osoby reagujące na łamanie prawa, a narażone na aroganckie oraz agresywne zachowania tych, którzy postępują wbrew niemu i narażają innych – każdego z nas. Naszym zachowaniem wspierajmy również służby publiczne, Straż Miejską, Policję, którzy reagują na łamanie reżimów sanitarnych.

Szanowni, Drodzy Krakowianie

Jesteśmy wszyscy pewni, że nasza zdecydowana postawa i działania, przyczynią się do wzrostu wspólnej zbiorowej odpowiedzialności Krakowian i do zahamowania pandemii.

Rada Krakowskich Seniorów

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content