Myślenicki wątek w oświadczeniach majątkowych szefa NIK

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Telewizja TVN wyemitowała w dniu wczorajszym (15.10) materiał w swoim programie informacyjnym “Fakty TVN” dotyczący kontroli majątkowej szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, w którym pojawił się wątek dotyczący działki którą prezes NIK zakupił w 2006 roku, a wątpliwości wzbudziła zmieniająca się powierzchnia działki w jego oświadczeniach majątkowych.

Działka ta została sprzedana w grudniu 2016 roku Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Co jest bardzo ciekawe, a fakt ten został przeoczony w materiale TVN cztery lata przed sprzedażą w listopadzie 2012 roku część tej działki została odlesiona, co jest bardzo trudnym postępowaniem administracyjnym i najczęściej odbywa się decyzją ministerialną, mimo że sąsiaduje ona z działkami lasów państwowych. Jednocześnie została zmieniona klasa gruntu z LsIII na PsIV.

Obecny właściciel czyli MARG sp. z o.o. jak poinformował pracownik tej spółki (wypowiedź w materialne TVN), nosi się z zamiarem sprzedaży tej nieruchomości.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy ta inwestycja przyniesie spółce zysk, przypominamy, że większościowym udziałowcem spółki MAGR jest gmina Myślenice.

 

Materiał TVN : https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/marian-banas-pod-lupa-cba-kontrola-powinna-zakonczyc-sie-w-srode,977745.html

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o