Myślenicki zawodnik sumo Jan Mastela złotym medalistą Pucharu Polski z awansem na Mistrzostwa Europy

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Rozgrywany w Gorzowie Wielkopolskim Puchar Polski Kadetów był ostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty rankingowe do wyjazdu na Mistrzostwa Europy na Węgrzech.

Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, więc poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta. Ze względu na ograniczone środki finansowe, oraz brak szansy na awans pozostałych naszych zawodników Klub Sportowy Dalin reprezentował tylko Jan Mastela, który walczył w kat. do 85 kg i w kategorii open.

Janek spisał się bardzo dobrze zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej i tym samym zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy. W trakcie turnieju wygrał sześć walk w finale pokonując Sławomira Ochała z Lubziny. W kategorii open nie poradził sobie ze znacznie cięższymi przeciwnikami i zajął siódme miejsce. Janek był jednym z czterech reprezentantów Małopolski, którzy walczyli o awans.

Na Węgry pojadą również Jan Grabowski i Dariusz Korczyński z Krakowa, którzy także zajęli pierwsze miejsca w Pucharze Polski.

W połowie nadchodzącego tygodnia Zarząd Polskiego Związku Sumo zatwierdzi skład reprezentacji. Dużą szansę na awans ma również Krzysztof Szpakiewicz, który rywalizuje z Mateuszem Pieszakiem mającym identyczną liczbę punktów rankingowych w grupie juniorów. Trener Kadry Narodowej – Marek Konieczny w kategorii do 60 kg wytypował naszego zawodnika, ponieważ w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy Kadetów.

informacja KS Dalin – Zapasy

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o