Działy tematyczne Wydarzenia kulturalne 

Myślenickie Maski – I Konfrontacje Teatralne

29 grudnia 2017 r. w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu odbyły się I Konfrontacje Teatralne pt. „Myślenickie Maski”. Organizatorem spotkania był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, a odbywało się ono pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy p. Macieja Ostrowskiego. Całość prowadziła Małgorzata Anita Werner.

W pierwszej części Konfrontacji wystąpiło łącznie 5 grup teatralnych. W konkursie zwyciężyły dwa zespoły: Teatr Kultureska, który wystawił spektakl „Zielony Kopciuszek” w reżyserii Krzystofa Przybylskiego oraz Amatorski Teatr im. Kardynała Karola Wojtyły w Myślenicach, który zaprezentował „Baśń o Rycerzu bez Konia” w reżyserii Agnieszki Słomki. Wygrani otrzymali Złote Maski. 2 lokatę, a tym samym Srebrną Maskę, zdobył Amatorski Teatr Osób Niepełnosprawnych „TereN” (teatr Warsztatów Terapii Zajęciowej) za spektakl „Kaszalot” w reżyserii Agnieszki Słomki. 3 miejsce przypadło teatrowi Kolonia ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach za przedstawienie „Chrzest Polski” w reżyserii Eweliny Węgrzyn. Wyróżnienie w Konfrontacjach jury przyznało dla Teatru Krótkich Opowieści za spektakl „Jeleń” w reżyserii Tomasza Świerczka.

Po godzinie 13 zakończyło się rozdanie nagród w tym bloku, a następnie po przerwie o godzinie 17 rozpoczęła się druga część Konfrontacji. Na pierwszy ogień poszedł Kabaret „Czyli Show”, który jest znany Myśleniczanom z licznych występów w jednej z myślenickich kawiarni. Tworzy go 5 osób – panie Katarzyna Kubiczek i Urszula Szpakiewicz oraz panowie Wojciech Żądło, Janusz Mikołajczyk, Michał Kraskowski. W występie zatytułowanym „Bombka świąteczna” zaprezentowali pełen ekspresji i humoru występ ze scenami dotyczącymi Bożego Narodzenia. Zebranym chyba najbardziej do gustu przypadł skecz o karpiu. Następnie po ponad godzinnym występie na deskach wystąpił Teatr w Stodole Doroty Ruśkowskiej. Zaprezentowany został spektakl pt. „Desperatki”, który zrobił na zebranych bardzo dobre wrażenie i wielokrotnie wywołał uśmiech na twarzach widzów. Finał konfrontacji przyniósł solowy występ Doroty Ruśkowskiej pt. „Uśmiech za jedną podróż”, w którym artystka zabrała widzów w różne miejsca naszego kraju jak i poza jego granice. I Konfrontacje zakończyło rozdanie nagród. Pierwsze miejsce jury przyznało ex aequo Kabretowi „Czyli Show” oraz Teatrowi W Stodole. Nagrodzeni otrzymali Złote Maski.

Konfrontacje odbyły się po raz pierwszy. Okazały się bardzo dużym sukcesem, zgromadziła się duża ilość widzów, jury miało trudny wybór zwycięzców, a społeczność Górnego Przedmieścia ponownie stanęła na wysokości zadania i zorganizowała kolejną dużą imprezę w bieżącym miesiącu (niedawno odbyła się m. in. Wigilia dla Seniorów Gminy Myślenice).

Galeria zdjęć z występu kabaretu CzyliShow 

foto R. Podmokły

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Paweł BIELA

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.