Myśleniczanie kolejny raz kibicowali w stolicy polskich Tatr!

Chyba każdy słyszał i zna takie osoby jak Kamil Stoch, Adam Małysz czy Dawid Kubacki. Sukcesy reprezentantów Polski w skokach narciarskich przyciągnęły przed telewizory i skocznie wielu Polaków. W miniony weekend (19-20.01) w zimowej stolicy naszego kraju odbyły się zawody drużynowe (sobota) oraz indywidualne (niedziela) w skokach narciarskich.

Również w Myślenicach jest wielu kibiców tej atrakcyjnej i emocjonującej dyscypliny. Mnóstwo kibiców było obecnych na tych zawodach. Jedną z grup, która wybrała się na sobotnie zawody drużynowe byli kibice z Górnego Przedmieścia. Do Zakopanego z rana wybrała się „uzbrojona” w szaliki, trąbki, flagi i inne gadżety 28 osobowa grupa.

Ich wizyta rozpoczęła się od przejścia przez słynne Krupówki. Piękne kibicowanie zrobiło na przechodniach wielkie wrażenie. Przyśpiewka „Jedzcie sery, pijcie mleko, bo do Polski Wam daleko” szybko wpadła w ucho i była często śpiewana wraz z przechodniami. Imponująca flaga z napisem „Myślenice – Górne Przedmieście”, a także z logiem Myślenic, OSP Górne Przedmieście i LKS Górki świetnie propagowała miasto Myślenice. Do tego nasi kibice pamiętali o prośbach organizatorów, by kibicując pamiętać o tych, którzy odeszli i o których pamiętamy. Przechodząc przez Krupówki i na samej skoczni wielokrotnie puszczaliśmy głośny sygnał do nieba, za tych którzy już odeszli.

Po przybyciu na skocznię można było zobaczyć biało-czerwoną rzekę kibiców. Gdzieniegdzie tylko widoczne były flagi i kibice innych drużyn. Seria próbna przed konkursem drużynowym przyniosła już zapowiedź wielkich emocji i pozytywnych wrażeń. Kibice z Myślenic zasiedli na sektorze B – w okolicach 60 metra skoczni. Z daleka widoczna była zawieszona przez nich flaga w okolicach napisu „Zakopane 2019”.

Emocje sięgały zenitu kiedy skakali reprezentanci Polski. Największy wybuch radości słychać było po skoku Dawida Kubackiego, który ustanowił nowy rekord Wielkiej Krokwi, skacząc 143,5 metra!

Podziękowania należą się każdemu, kto przyczynił się do zorganizowania tego wyjazdu. W ramach podziękowania za całoroczną pracę w obu stowarzyszeniach władze klubu Górki oraz OSP Górne Przedmieście postanowiły zorganizować wspólny wyjazd. Był to świetnie spędzony czas, a wyjazd pokazał Myślenice i naszych kibiców z jak najlepszej strony.


Więcej zdjęć – Puchar Świata w Zakopanem – kliknij tutaj.


 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL