Myśleniczanie zaprezentowali swoje palmy na Rynku w konkursie

Niedziela Palmowa rozpoczynająca okres świąt Wielkanocnych to już tradycyjne konkursy palm w wielu miejscowościach naszego powiatu. W jednych miejscach odbywają się konkursy w innych tradycyjne przemarsze z palmami.

Swoją tradycję kultywują Myślenice, gdzie kolejny raz na płycie Rynku, Krakowska Kongregacja Kupiecka wraz z Urzędem Miasta i Gminy zorganizowali konkurs palm podzielony na różne kategorie. Oczywiście najwięcej emocji zbudziły najwyższe palmy, które górowały nad Rynkiem, niektóre musiały być wspomagane przez podparcie na latarniach, gdyż przy ich rozmiarze i wiejącym wietrze nie mogły samodzielnie ustać.  Wiele palm wykonanych w tradycyjny sposób inne nowocześniejsze ale każda z nich swoimi akcentami nawiązywała do zbliżających się świąt.

Jednocześnie z konkursem palm na Rynku odbywał się kiermasz tradycyjnych potrwa i ozdób przygotowanych przez koła gospodyń z terenu gminy. Na straganach dominowały ciasta, barszcze, żurki czy chrzan oraz jajka w różnorakich formach.

Jak zawsze kolorowy konkurs rozpoczął okres świąt Wielkanocnych, a wspaniałym uzupełnieniem była pogoda która w ten dzień dopisała i słoneczna aura przypominała mieszkańcom że wiosna nastała na dobre.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL