Na LIV sesji Radni Miejscy w Myślenicach podnieśli znacząco kwotę budżetu obywatelskiego

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach jednym z punktów było głosowanie nad podniesieniem kwoty Miejskiego Budżetu Obywatelskiego. Radni Klubu Macieja Ostrowskiego najpierw na komisji, a w dniu dzisiejszym na Sesji Rady Miejskiej przegłosowali podniesienie kwoty Budżetu Obywatelskiego z 15 zł na mieszkańca do kwoty 50 zł na mieszkańca.

Po burzliwej dyskusji i ostrej wymianie zdań pomiędzy Radnym reprezentującymi Klub Macieja Ostrowskiego a Radnymi Prawa i Sprawiedliwości w głosowaniu wniosek został przyjęty. Wynik głosowania to 12 głosów za, 3 głosy przeciw a 5 radnych wstrzymało się od głosu. Bardzo dziwi fakt,że Radni klubu PiS oponowali przed zwiększeniem budżetu jaki zostaje zadysponowany do bezpośredniego wykorzystania przez mieszkańców.

W wyniku podjętej dziś uchwały budżet partycypacyjny w gminie Myślenice wzrośnie prawie o ponad 200%. Tak znaczne podniesienie budżetu jaki przeznacza się do dyspozycji mieszkańców pozwoli na realizację większych inwestycji i pomysłów oraz pozwoli na uruchomienie większego zaangażowania społecznego.

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL