Na myślenickim rynku stanęły “płuca” w ramach akcji „Małopolska bez smogu”

Od 8 do 19 grudnia, w ostatnim etapie akcji „Małopolska bez smogu” realizowanej przez Radio Kraków i Polski Alarm Smogowy we współpracy z Województwem Małopolskim, przenośny pyłomierz sprawdza jakość powietrza w Myślenicach.

Dzięki mobilnej instalacji płuc (kilkumetrowy model ludzkich płuc wykonany z białej, przepuszczalnej materii), mieszkańcy będą mogli się przekonać, jaki wpływ na ich zdrowie ma oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Podczas akcji płuca „oddychają” przepuszczanym przez nie powietrzem i filtrują zawieszone w nim zanieczyszczenia – zmieniający się pod wpływem filtrowanego powietrza kolor płuc obrazowo ma pokazać, jaka jest jakość powietrze, którym na co dzień oddychamy.

Podsumowanie trzeciego etapu akcji „Małopolska bez smogu” i wyników pomiarów w Myślenicach oraz gminie Rzepiennik Strzyżewski, która również uczestniczy w tym etapie akcji, na antenie Radia Kraków w poniedziałek 21 grudnia, całą akcję podsumuje transmitowana na antenie Radia Kraków debata, która odbędzie się 22 grudnia.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x
Skip to content