Na Szpitalnej pojawią się parkometry. Tak zdecydowali radni w Myślenicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wczorajsza XVIII sesja Rady Miejskiej w Myślenicach przebiegła jako ten czas gdzie mieszkańcy gminy Myślenic zostali dotknięci wieloma podwyżkami. O nowych stawkach na śmieci już pisaliśmy wcześniej, podniesione zostały również podatki i opłaty lokalne na rok 2020 oraz radni zatwierdzili jedną z uchwał jaką zaproponował burmistrz Jarosław Szlachetka dotyczącą objęciem strefą płatnego parkowania ulicy Szpitalnej.

W planie pracy wczorajszego posiedzenia była również uchwała dotycząca ulic Armii Krajowej, gen. Maczka i Okulickiego lecz radni klubu Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie na polecenie burmistrza, gdyż ich wniosek nastąpił po przerwie, w której konsultowali się z burmistrzem, wycofali tę uchwałę do ponownej pracy w komisjach. Wcześniej na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Podmokłego mieszkańcy tych ulic skierowali pismo w sprawie planowanego objęcia tych ulic strefą płatnego parkowania.

W piśmie jakie zostało skierowane do przewodniczącego rady czytamy:

W związku z projektem Uchwały Rady Miejskiej wyznaczonym do głosowania na sesji w dniu 25 listopada 2019 roku dotyczący strefy parkowania przy ul. Armii Krajowej w Myślenicach, stanowczo protestujemy.

Nie zgadzamy się na pobieranie opłat za parkowanie w żadnej formie od mieszkańców ulicy Armii Krajowej. Nikt nie uprzedził nas o wyżej wymienionych planach, a także nie konsultował z nami tych propozycji. (…)

Identyczne w teści pismo wraz z podpisami mieszkańców dotyczące pozostałych ulic zostało złożone do rady miejskiej. Mimo wyraźnej prośby podpisanych mieszkańców nie zostało ono wyartykułowane podczas sesji. Istniejące strefy na tych ulicach, których niestety urząd nie pilnuje czym nie realizuje uchwały Rady Miejskiej jako obowiązującego prawa miejscowego, ustalone zostały w drodze kompromisu z mieszkańcami. Tutaj o zmianach obywatele dowiadują się nie od wnioskodawcy lecz z mediów lub rozmów z radnymi.

W wyniku głosowania, głosami radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz radnych Józefa Błachuta z klubu Macieja Ostrowskiego oraz Czesława Bisztygi i Izabeli Kutrzeby do niedawna członków klubu Macieja Ostrowskiego uchwała wprowadzająca parkometry na ulicy Szpitalnej została przegłosowana.  Jak łatwo zauważyć dokładnie Ci sami radni głosowali za podwyżkami opłat za wywóz śmieci.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x