Nabór zakończony – podwójny rocznik idzie do szkoły – licea

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Zakończył się pierwszy etap naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W wyniku przeprowadzonej reformy oświaty do szkół średnich trafią absolwenci gimnazjów (ostatni rocznik) i absolwenci szkół podstawowych kończących 8 letnią podstawówkę.

Szkoły średnie stanęły przed dużym wyzwaniem, gdyż musza przyjąć dwa roczniki i jeszcze w dwóch różnych ścieżkach edukacyjnych.

Na podstawie porozumienia Starostwa Powiatowego w Myślenicach z Województwem Małopolskim – organem prowadzącym Małopolską Szkołę Gościnności na rok szkolny 2019/2020 prowadzimy nabór do 12 oddziałów liceum i technikum (6 oddziałów dla absolwentów gimnazjum i 6 oddziałów dla absolwentów szkoły podstawowej). W ubiegłym roku prowadziliśmy nabór do 7 klas pierwszych. Liczebność oddziału – 32 osobyinformuje Anna Ambroży Wicedyrektor ds. promocji i rozwoju szkoły

W Liceum im. Kościuszki przygotowano: 7 oddziałów dla absolwentów szkół podstawowych, 6 oddziałów dla absolwentów gimnazjów. Przewidywana liczebność oddziałów to 32 uczniówoświadcza dyrektor ZSO Jacek Ślósarz

W zakończonym 10 czerwca elektronicznym naborze do Liceów, organem prowadzących jest Powiat Myślenicki lub Województwo Małopolskie przygotowano: 416 miejsca dla kandydatów ze szkół podstawowych oraz 352 dla absolwentów kończących gimnazja. W tym naborze na przygotowane 416 miejsc złożono 1391 podania, a na miejsca dla gimnazjalistów 1292 podania. Najwięcej podań jest do liceów Myślenickich, „Kościuszko” na 224 miejsca ma 664 deklaracje absolwentów podstawówek oraz 613 podań od gimnazjalistów na przygotowane 192 miejsca (połowa uczniów, którzy złożyli deklarację wskazała szkołę jako swój pierwszy wybór). Na Zarabie do liceum wybiera się 554 absolwentów podstawówek na przygotowane dla nich 96 miejsc oraz 500 gimnazjalistów na czekające 64 miejsca, w tej szkole ponad 30 procent uczniów deklaruje szkołę jako pierwszy wybór.

Jak informuje Anna Ambroży z Małopolskiej Szkoły Gościnności:

Dyrekcja szkoły organizując pracę szkoły na kolejny rok szkolny dołoży wszelkich starań, aby zachować jednozmianowość.

“Średniawski” przygotował klasy licealne dla absolwentów podstawówki, w tym roku wystartują dwie klasy łącznie 36 miejsc na które złożono 77 podań, tylko 9 kandydatów zadeklarowało liceum “Średniawkiego” jako swój pierwszy wybór.

Licea które znajdują się poza Myślenicami cieszą się mniejszym zainteresowaniem absolwentów. Dobczyckie na przygotowane 64 miejsca dla absolwentów podstawówek ma po naborze elektronicznym 164 kandydatów oraz 163 gimnazjalistów na kolejne 64 miejsca, z czego uczniowe deklarujący to liceum jako swój wybór w pierwszej kolejności pokrywają się mniej więcej z liczbą miejsc

Przywrócono również liceum w Sułkowicach tutaj są jeszcze wolne miejsca, gdyż dla uczniów podstawówek są 32 miejsca a tylko 27 kandydatów a dla gimnazjalistów na kolejne 32 miejsca złożonych wniosków jest tylko 16. Sułkowickie liceum jako preferowaną szkołę wybrało 10 absolwentów.

Atutem szkoły z Sułkowice jest:

Znakomita baza dydaktyczna umożliwiająca nauczanie na jedną zmianęjak podkreśla dyrektor Waldemar Wolski

Przypominamy, że każdy absolwent mógł złożyć podania do trzech szkół więc wiele z tych podań złożone są przez tych samych kandydatów.

dane pochodzą z elektronicznego naboru do szkół: https://malopolska-posp.edu.com.pl/kandydat/app/
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x