Nadleśnictwo Myślenice: Odwołanie zakazu wstępu do lasu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Kilka dni temu na stronie Nadleśnictwa Myślenice ukazała się informacja o zakazie wstępu do kompleksów leśnych w związku z zagrożeniem epidemicznym. Decyzja ta spotkała się z niezrozumieniem i licznymi protestami mieszkańców. Wiele osób nie widziało związku pomiędzy zagrożeniem epidemicznym a wprowadzonym zakazem wejście do lasu jakie wydało Nadleśnictwo Myślenice.

Wielokrotnie nasi czytelnicy podkreślali, że las jest miejscem gdzie można udać się w celach relaksacyjnych i nie ma niebezpieczeństwa ani zagrożenia epidemicznego jak również dużych skupisk ludzkich.

W dniu dzisiejszym (24 marca) na stronie Nadleśnictwa ukazał się komunikat odwołujący wprowadzony kilka dni temu zakaz.

Szanowni Państwo.

W związku z licznymi głosami od Państwa jak ważna jest dla was wyprawa do lasu i kontakt z przyrodą odwołujemy zakaz wstępu do lasów Nadleśnictwa Myślenice.

Zwracamy jednak usilnie uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa.

Bezpieczeństwo wszystkich zależy od każdego z nas.można przeczytać na stronie Nadleśnictwa Myślenice.

Przypominamy jednocześnie, że od 25 marca wchodzi w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów wprowadzające nowe zakazy i ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Wychodzenie z domu ma być ograniczone do absolutnego minimum, które wprowadza m.in. zakaz gromadzenia się na bulwarach, w parkach, czy korzystania z placów zabaw. Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin).

W związku z tym wycieczki do lasu winny być indywidualne lub w wąskim gronie rodzinnym.

informacja Nadleśnictwo Myślenice

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o