Nadzwyczajna sesja o MZWiK zakończyła się po prawie 5 godzinach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wczoraj (14 czerwca) wznowiono obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach po prawie tygodniowej przerwie. Jedynym tematem sesji był audyt przeprowadzony w MZWiK Myślenice. Przypominamy, że na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Podmokłego na rozpoczętej w ubiegłym tygodniu sesji została ogłoszona przerwa celem szczegółowego zapoznania się z audytem, który został Radnym dostarczony dwa dni przed terminem sesji oraz uzupełnieniem dokumentacji i kompletacji dostarczonych niepełnych danych.

Sesję po przerwie rozpoczęła prezentacja przygotowana przez prezes myślenickich wodociągów Katarzynę Burdę, opisująca spółkę, jej majątek oraz kondycję i stan.

Podczas wczorajszej sesji na zaproszenie przewodniczącego obecny był były prezes miejskiej spółki Andrzej Urbański. Sesja trwałą prawie 5 godzin i większą część trwała dyskusja o stanie spółki, analiza audytu prezentowana przez obecną prezes Katarzynę Burdę oraz Burmistrza Szlachetkę. Na stawiane zarzuty odpowiadał były prezes, który starał się podważać przytoczone wyniki audytu oraz ustosunkował się do stawianych mu nieprawidłowości.

Podczas dyskusji Radni mogli zadawać pytania zarówno byłemu prezesowi  jak i obecnej prezes spółki. Dyskusja była bardzo aktywna i umożliwiła przynajmniej częściowe odpowiedzi na nurtujące Radnych i mieszkańców pytania dotyczące myślenickich wodociągów.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z sesji.

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o