Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu wręczone

Nagrody przyznawane są artystom, organizacjom i działaczom środowisk kulturalnych oraz sportowcom, propagatorom sztuki i aktywności fizycznej, trenerom i zawodnikom.

Jesteście przyszłością naszej Ojczyzny. Ludzie odchodzą, a rzeczy piękne po nich zostają – mówił Starosta Józef Tomal.

W dziedzinie kultury nagrodzeni zostali: Zespół Regionalny „Mali Węglowianie” (dziecięcy zespół regionalny), Joanna Kazanecka (organizator, koordynator zbiórek publicznych na remont starych, zabytkowych nagrobków), Kazimierz Budyn (poeta, laureat konkursów literackich, członek Myślenickiej Grupy Literackiej TILIA), Teresa Hans (założycielka i opiekunka scholii przy parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni), Jan Druzgała (prezes OSP w Pcimiu, społecznik, pomysłodawca i założyciel Orkiestry Dętej OSP Pcim), Stowarzyszenie KAT Dobczyce (organizator koncertów w ramach Dobczyckich Zaduszek Muzycznych, inicjator Jarmarku Świątecznego w Dobczycach), Mieczysław Nowak (fotograf, współzałożyciel Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto), Chór Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca Elegia w Rudniku (w repertuarze pieśni regionalne, patriotyczne, towarzyskie i religijne), Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice (organizator corocznego Pikniku Integracyjnego oraz Konfrontacji Muzycznych) Edyta Starzec – Sobieszkoda (nauczyciel, pedagog, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Jawornika), Chór Gaudium Skomielna Biała (uświetnia uroczystości religijne, patriotyczne oraz okolicznościowe, laureat wielu konkursów), Stowarzyszenie „My Łęczanie” (działalność charytatywna oraz pielęgnowanie tradycji regionu) Zespół Taneczny INTOX przy MGOKiS w Dobczycach (udział w imprezach oraz konkurach na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim), Grupa Teatralna MISTERIUM działająca przy Parafii NNMP w Myślenicach (grupa aktorów –amatorów, wystawiła 12 spektakli, w tym 4 tradycyjne Misteria Męki Pańskiej, zagrała 150 spektakli), Franciszek Szymula (uczeń PSM I st. w Myślenicach w 4 klasie fortepianu, laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych), Zespół wokalny CANTATA (promuje nasz region na festiwalach i konkursach chóralnych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej).

W dziedzinie sportu nagrodzeni zostali: Wiktor Piwowarski (zawodnik i trener tenisa stołowego w LZS „Jutrzenka”, prezes Ogniska TKKF w Dobczycach, założyciel i trener ULKS „Zaklik” w Zakliczynie, trener II klasy tenisa stołowego, kierownik sekcji gimnastycznej AZS AWF Kraków), Kamil Pawłowski (szachista, zwycięzca wielu turniejów szachowych w kategorii dzieci, zwycięzca Międzynarodowego Kongresu Edukacyjnego – Szachy i IT), Kamil Sałach (piłkarz, reprezentant Polski Międzynarodowej Federacji Osób Niepełnosprawnych), Daria Szuba-Łata (pływaczka z sukcesami na arenie Małopolskiej), Adam Czerwiński (lekkoatleta, biegacz średniodystansowy, reprezentant Polski, członek kadry Narodowej, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Europy), Mateusz Brożyna (szachista, czołowy zawodnik w Polsce w kategorii do 18 lat, Mistrz Polski w szachach błyskawicznych), Marek Pajka (zawodnik, trener juniorów starszych i bramkarzy w klubie sportowym „Orzeł” Myślenice), Michał Cichoń (trener młodzików i grup początkujących w klubie sportowym „Orzeł” Myślenice), Dawid Suder (trener drużyny juniorów młodszych i seniorów klubu sportowego „Orzeł” Myślenice), Małgorzata Bajer (biegaczka narciarska, medalistka zawodów narciarskich rangi Mistrzostw Świata), Piotr Jędrocha (zawodnik, trener i prezes Klubu Sportowego „Beskid” Tokarnia), Piotr Żuk (trener drużyn młodzieżowych Klubu Sportowego „Raba” Dobczyce, trener drużyny seniorskiej), Agnieszka Pustelnik (trener pływania i ratownictwa wodnego dzieci, młodzieży i dorosłych), Maciej Górka (piłkarz, sędzia piłkarski, współzałożyciel klubu sportowego LKS „Górki” oraz drużyny z parafii św. Brata Alberta w Myślenicach), Adrian Poradzisz (zawodnik zapasów i sumo, reprezentant Polski, Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Europy, medalista Pucharu Polski), Jan Mastela (zawodnik zapasów i sumo, medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Młodzików, członek Kadry Wojewódzkiej i Kadry Narodowej Kadetów).

 

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL