Najlepsi strażacy w powiecie to OSP Dolne Przedmieście z Myślenic wsród panów i Skomielna Biała wśród pań

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Rywalizacja drużyn podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych niesie z sobą zawsze dużo emocji oraz dużą dawkę adrenaliny dla biorących w nich udział strażaków z poszczególnych drużyn OSP jaki kibicującym im fanom poszczególnych ekip. Podobnie było dziś na stadionie “Dalinu”, gdzie rywalizowały z sobą drużyny z powiatu, które zostały wyłonione we wcześniejszych zawodach gminnych.

W dzisiejszych zawodach wystartowało 12 drużyn męskich oraz 5 kobiecych.

Rywalizacja pomiędzy strażakami zawsze jest zacięta ale przebiega w koleżeńskiej atmosferze, bo zawody sportowo-pożarnicze to tylko test ich sprawności i umiejętności a na codzień wszystkie straże ściśle z sobą współpracują i często razem uczestniczą w wielu akcjach ratowiczo-gaśniczych. Prawdziwym testem sprawności i umiejętności naszych strażaków jest zawsze akcja w której biorą udział a tam zawsze wykazują się profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem.

W tegorocznych zawodach powiatowych pierwsze miejsce w grupie A – męskiej zdobyła drużyna OSP Dolne Przedmieście z Myślenic pokonując o włos OSP Krzeczów oraz OSP Sułkowice, która to drużyna zajęła miejsce trzecie. Najlepsze pośród startujących drużyn kobiecych okazały się strażaczki z OSP Skomielna Biała, które wyprzedziły koleżanki z Tenczyna i Krzesławic.

Zwycięskie drużyny odebrały na zakończenie zawodów medale i puchary z rąk prezesa powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych Jana Podmokłego, komendanta powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Sławomira Kaganka oraz przybyłych na zawody samorządowców z terenu powiatu myślenickiego.

 

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o