Najlepsi uczniowie z Powiatu Myślenickiego nagrodzeni

Podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym w Myślenicach w dniu 26 października, Starosta Józef Tomal wraz z Wicestarostą Rafałem Kudasem wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Wydarzenie zostało zorganizowane przez zespół Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

W wydarzeniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół oraz rodzice wyróżnionych uczniów.

Statuetki Prymusa są szczególne, ponieważ otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, ale robią coś więcej dla swojej społeczności i wykazują się zaangażowaną postawą. Wyróżnienia wraz ze statuetkami Prymusa otrzymali uczniowie osiągający w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce, laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Cenię osoby, które są ambitne i dążą do doskonałości, do celu który sobie wyznaczyli. Drogą do tego celu są wyróżniające wyniki w nauce, a nasze dzisiejsze spotkanie potwierdza Waszą ciężką pracę. Mam przyjemność nagrodzić dziś Prymusów i uczniów wyróżniających się. Gratuluję Wam nie tylko tak wysokich wyników w nauce, ale przede wszystkim wytrwałości, że w okresie pandemii zakończyliście ostatni rok szkolny z tak fantastycznymi sukcesami. Dziękuje także Waszym dyrektorom, nauczycielom i rodzicom, którzy prowadzą Was przez drogę kształcenia.mówił podczas spotkania starosta Józef Tomal.

Statuetkę Prymusa przyznano w trzech kategoriach – liceów, techników i branżowych szkół I stopnia – o jej otrzymaniu decydowała średnia ocen oraz dodatkowe osiągnięcia uczniów.

W tym roku Nagrodę Statuetkę Prymusa otrzymali:

  • Agnieszka Bergel, średnia ocen 5,64 – uczennica liceum ogólnokształcącego w ZSO w Myślenicach
  • Monika Żądło, średnia ocen 5,75 – uczennica technikum w ZSTE w Myślenicach
  • Katarzyna Mastalerz, średnia ocen 5,5 – uczennica branżowej szkoły I stopnia w ZS w Dobczycach
  • Natalia Hajderek, średnia ocen 5,69 – uczennica liceum ogólnokształcącego w ZSO w Myślenicach
  • Mateusz Paszkot, średnia ocen 5,61 – uczeń technikum w ZSTE w Myślenicach
  • Faustyna Romaniak, średnia ocen 5,25– uczennica branżowej szkoły I stopnia w ZSTE w Myślenicach

Władze Powiatu nagrodziły również wyróżniających się uczniów. Wśród nich znaleźli się:

  • Uczennica ZSO w Myślenicach: Natalia Hajderek
  • Uczniowie ZSTE w Myślenicach : Monika Żądło, Mariusz Mika, Szymon Kołodziejczyk
  • Uczniowie ZSOiZ w Lubniu: Oliwia Jaworska, Krzysztof Kaleta

Wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz vouchery na zakupy w salonach Empik.

Spotkania z najlepszymi uczniami naszych szkół, to ta forma mojej pracy, którą bardzo lubię. Staramy się ze wszystkich sił inwestować w edukację, abyście mogli jeszcze lepiej realizować wasze plany na przyszłość. Warto podkreślić, że jest to możliwe dzięki wielu inwestycjom czy realizowanym projektom edukacyjnym jak Centra Kompetencji Zawodowych czy Małopolska Chmura Edukacyjna – projektów od lat realizowanych przez nasz powiat. Życzę Wam kolejnych, tak wyjątkowych sukcesów.dodał wicestarosta Rafał Kudas.
informacja: Powiat Myślenicki

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content