Napisy na elewacji starostwa – sprawca zatrzymany

W poniedziałek (15.11.2021 r.) 34-letni mężczyzna uszkodził elewacje Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Policjanci zatrzymali go zaledwie kilka godzin od zgłoszenia. Wandal nie był świadomy, że uszkodził zabytkowy budynek, a to z pewnością wpłynie na jego karę.

We wtorkowy poranek do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przyszedł jeden z pracowników Starostwa Powiatowego. Zgłosił on, że w nocy nieznani sprawcy uszkodzili elewację budynku poprzez umieszczenie na niej napisów. Dodał, że budynek starostwa objęty jest monitoringiem, co może pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

Kryminalni od razu wzięli się za przeglądanie nagrań z poniedziałkowej nocy. Monitoring nie po raz pierwszy okazał się kluczowy dla rozwiązania sprawy. Jak się okazało, wandal działał w pojedynkę, a swoje myśli przelewał na elewację budynku starostwa jeszcze w poniedziałek, tuż po godzinie 21. Kolejnym krokiem było zidentyfikowanie “artysty”. Kryminalni spisali się na medal, bardzo szybko typując, kto może stać za zniszczeniem elewacji. Jeszcze przed południem policjanci złożyli wizytę u podejrzanego. Zaskoczony takim obrotem spraw 34-letni mieszkaniec gminy Myślenice niemal od razu przyznał się do winy, a jego domu znalezione zostały kredy, którymi tego dokonał. Dodatkowo, podczas przesłuchania okazało się, że 34-latek ma na swoim koncie jeszcze dwa ,,dzieła” wykonane na terenie Myślenic.

Zatrzymany odpowie teraz za swoje czyny. Na jego niekorzyść bez wątpienia wpłynie fakt, że budynek starostwa jest zabytkowy. Jak mówi Ustawa o ochronie zabytków: ,,Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

informacja: KPP w Myślenicach – mł.asp. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content