Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach już 11 listopada – utrudnienia w ruchu

Bieg na 10 kilometrów ulicami Myślenic po raz kolejny będzie jednym z punktów obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystartuje w niedzielę 11 listopada o godzinie 11:11 pod halą widowiskowo-sportową na Zarabiu. Między godziną 11 a 12:30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia w ruchu samochodowym 11 listopada

W związku z Narodowym Biegiem Stulecia na 10 kilometrów w niedzielę 11 listopada na terenie Zarabia oraz centrum Myślenic zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. Od godziny 11:00 czasowo zamknięty będzie ruch na ulicach Zdrojowa, Parkowa, Piłsudskiego, częściowo Słowackiego, Żeromskiego, Kasprowicza, Sienkiewicza, Traugutta, Jordana, Kościuszki, Klakurki, Niepodległości, Daszyńskiego oraz Galla Anonima.

Prosimy o uwagę przy parkowaniu samochodów i nie pozostawianie ich przedpołudniem 11 listopada na wymienionych wyżej ulicach. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 w kościele pw. Świętego Franciszka z Asyżu niemożliwy będzie wyjazd z parkingów obok hali widowiskowo-sportowej i stadionu Dalinu Myślenice. Niektóre ulice otwierane będą po przebiegnięciu ostatniego zawodnika – centrum miasta około godziny 12:00, natomiast ulice Parkowa i Zdrojowa około 12:30.

Biuro zawodów oraz zaplecze szatniowo-sanitarne znajduje się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Zdrojowej 9. Obok hali znajduje się także start i meta biegu. Biuro zawodów z możliwością odbioru pakietów startowych czynne będzie od godziny 8:00 do 10:30.

Wystartuje ponad 100 zawodników, wszyscy otrzymają biało-czerwone koszulki, co stworzy ciekawy efekt wizualny, nawiązujący do barw narodowych. Zwycięzcy w kategorii kobiet oraz mężczyzn otrzymają nagrody, natomiast każdy, kto zamelduje się na mecie otrzyma pamiątkowy medal Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr mówi Mariusz Węgrzyn, koordynator myślenickiej edycji Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania Niepodległości „od Bałtyku do Tatr”.

Trasa biegu nieznacznie będzie różnić się od ubiegłorocznej w związku z prowadzoną rewitalizacją Rynku i zamknięciem ulic Gałczyńskiego i Bema. Bieg wystartuje pod halą widowiskowo-sportową przy ulicy Zdrojowej 9, następnie przy ulicy Piłsudskiego biegacze zrobią jedno okrążenie na bieżni wokół Stadionu KS Dalin, by nadrobić wymknięty fragment trasy spowodowany rewitalizacją Rynku. Następnie bieg prowadzony będzie w stronę centrum miasta, między innymi na ulicę Żeromskiego, Kasprowicza, nawrotka na Traugutta, potem ulicą Sobieskiego na Rynek, wokół Rynku, a następnie na ulicę Kościuszki i Daszyńskiego. Druga połowa trasy to bieg w stronę Zarabia, nawrotka w tak zwanym „Małpim Gaju” i z powrotem pod halę widowiskowo-sportową, gdzie mieścić się będzie meta 10-kilometrowej trasy.

informacja UMiG Myślenice

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content