Nasze Pokolenie Odczuje To Najbardziej – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Drugi raz w Myślenicach odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na Rynku pod Tereską zebrała się grupa młodych osób. Po raz drugi uczestniczył w takim wydarzeniu Kajetan Grochowicz, który poprzednio samodzielnie starał się zwrócić uwagę na rosnący problem zanieczyszczenia środowiska.

Odczytano apel i przesłanie młodzieży, które ma pokazać tym od których obecnie zależy działanie na rzecz ochrony środowiska, że Ziemia nie jest dana tylko dla obecnego pokolenia, lecz jest dobrem dla przyszłych pokoleń.

Jak mówią – młodzi strajkują, by pokazać władzom państw, że nie są obojętni na zanieczyszczenie naszej planety i zmiany klimatu.
– Niech będzie to priorytetem dla polityków, mediów i ludzi. Bo prawda jest taka, że nasza przyszłość jest teraz tylko w naszych rękach – podkreślają.

Edukacja o zmianach klimatu w szkołach jest nieaktualna i niewystarczająca, ale przede wszystkim nie przygotowuje nas na wyzwania jutra. To musi się zmienić! Potrzebujemy edukacji uświadamiającej o przyczynach i skutkach zmian klimatupiszą organizatorzy marszu w swoim manifeście

W Myślenickim proteście wzięli udział członkowie Myślenickiego Alarmu Smogowego, którzy opowiadali o swojej idei i działaności oraz planach na edukację również młodego pokolenia.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL