Nauka bez barier w Dobczycach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Od września Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach będzie drugą publiczną szkołą w Polsce, w której powstał oddział dla uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Nowo powstała klasa stworzona i wyposażona została z myślą o uczniach autystycznych.

Jest to wielki krok i wyzwanie dla dyrekcji szkoły oraz pedagogów, a także samorządu Gminy Dobczyce, którzy wspólnie pragną wypracować możliwie najlepsze warunki do edukacji dzieci z autyzmem.

Kluczowa była wizyta studyjna, którą w czerwcu odbyła delegacja z Dobczyc. W Gdańsku odbyło się spotkanie z pracownikiem Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, specjalizującym się we wspieraniu rozwoju, wychowaniu i nauczaniu dzieci autystycznych. Było ono źródłem wiedzy i motywacji oraz inspiracją do realizacji nowych pomysłów.

Od września na uczniów czeka wyspecjalizowana kadra, odmalowana i odpowiednio wyposażona sala, która stworzyć ma komfortowe i przyjazne warunki do pracy i nauki dla dzieci autystycznych.

Podjęcie takiej inicjatywy jest ogromną szansą na właściwy rozwój dzieci, a zarazem wsparciem i pomocą dla rodziców. Wprowadzone rozwiązania będą wciąż rozwijane i udoskonalane, tak aby uczniowie czuli się dobrze i swobodnie.

informacja UGiM Dobczyce

 

Powiązane wiadomości

komentuj wpis