Nie wszyscy potrafią jechać w korku. Kierowca busa kolejny raz nie szanuje innych na drodze

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu wczorajszym (czwartek 2.01) miała miejsce kolizja drogowa 5 samochodów obok stacji Orlen w Myślenicach. Jest to newralgiczne miejsce i każde zdarzenie drogowe w tym punkcie powoduje szybkie powstanie zatorów na drodze. Podobnie stało się i po tym zdarzeniu drogowym.

Niestety nie wszyscy kierowcy potrafią i mogą poruszać się w korku. Na materiale filmowym przesłanym przez naszego czytelnika widać jak bus porusza się pasem przeznaczonym dla jadących z przeciwnej strony po czym zatrzymuje się na przeciwnym poboczu widząc poruszający się z góry wzdłuż ulicy Sobieskiego pojazd.

Jest to nie pierwszy przypadek kiedy kierowcy busów postępują niezgodnie z przepisami lub zasadami jakie obowiązują na drogach. Wszyscy pamiętamy opublikowany film gdy kierowca busa jechał “korytarzem życia” podczas wypadku w miejscowości Stróża. Tutaj na szczęście nie było potrzeby tworzenia takiego korytarza, ale kultura jazdy i dobre zasady poruszania się na drodze nie zezwalają na takie zachowanie. Szczególnie że naraża to kierowcę jadącego z naprzeciwka na niebezpieczeństwo.

Nikt z nas nie lubi stać w korkach. Samochody zbiorowej komunikacji nie są wyjątkami i samochodami uprzywilejowanymi, które nie muszą jak inni kierowcy i pojazdy poruszać się w takim przypadku powoli. Kierowcy mamy nadzieję że nie zapomnieli że w ich samochodzie są pasażerowie za których ponoszą odpowiedzialność.

Mam nadzieję że kierowca busa poniesie surowe konsekwencjepisze do nas zaniepokojony autor filmu.

Poniżej nagranie jakie otrzymaliśmy od czytelnika.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x