Niebezpieczna sobota na drogach, złe warunki pogodowe i nieodpowiedzialność kierujących przyczyną wielu wypadków

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Sobota należała do tych dni, gdy strażacy wzywani byli bardzo często do zdarzeń drogowych. Część z wypadków była wynikiem złych warunków atmosferycznych lecz wielokrotnie zawiodły umiejętności kierowców i ich nieodpowiedzialność na drodze.

O godzinie 11.36 wpłynęło pierwsze zgłoszenie o wypadku do SKKP PSP. Informacja mówiła o zderzeniu kilku pojazdów i osobach poszkodowanych na drodze ekspresowej S7 w Stróży. Dyżurny operacyjny zadysponował jednostki PSP i OSP. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili zdarzenie, zabezpieczyli miejsce do działań, usunęli płyny eksploatacyjne. Personel medyczny ZRM zaopatrzył jedną osobę poszkodowaną i przewiózł ją do szpitala.

Kolejne zdarzenie na S7 w Stróży (godzina 13.24) to usunięcie naniesionej na jezdnię ziemi, żwiru po kolizji samochodu z barierami. Warunki atmosferyczne i nieodpowiedzialność kierujących spowodowały w krótkim czasie kolejne zdarzenia na drogach.

Jawornik DK7 (godzina 13.50) dachowanie samochodu osobowego – jedna osoba poszkodowana. Strażacy udzielili KPP, przeprowadzili sorbcję płynów eksploatacyjnych.
Jawornik DW955 (godzina 14.17) kolizja trzech samochodów na skrzyżowaniu z drogą gminną. Działania polegały na usunięciu pojazdów poza jezdnię i przeprowadzeniu sorbcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych.

Już minutę później kolejne zgłoszenie (14.18) w Myślenicach DK7 uderzenie samochodu w bariery ochronne – strażacy usunęli pojazd oraz naniesioną ziemię w celu umożliwienia przejazdu dla innych podróżujących tą trasą.

Następne zgłoszenie to ponownie miejscowość Stróża i droga ekspresowa S7 – uderzenie pojazdu w bariery, jedna osoba poszkodowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zmyto jezdnię z naniesionej ziemi i żwiru. ZRM po wstępnym zaopatrzeniu przewiózł poszkodowaną do SOR w Myślenicach.

W działaniach tych brały udział zastępy strażaków z JRG Myślenice, OSP Stróża, OSP Pcim, OSP Myślenice Śródmieście, OSP Myślenice Dolne Przedmieście, OSP Jawornik.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x