Nieczynny punkt ewidencyjny MOW NFZ w Myślenicach

Od dłuższego czasu nieczynny jest punkt ewidencyjny MOW Narodowego Funduszu Zdrowia w Myślenicach, który mieścił się mieści się w SPZOZ w Myślenicach, przy ul. Szpitalnej 2. Jak poinformowała nas przedstawicielka MOW NFZ sprawa jest dość banalna aby nie powiedzieć kuriozalna.

Powodem tego, że punkt nie działa są problemy kadrowe. Pracownica etatowa przebywa na urlopie wychowawczym, a osoba która miała podjąć pracę na zastępstwo, nie wyraziła chęci podjęcia zatrudnienia.

Jak poinformowała nas kierownik MOW NFZ, która opiekuje się tego typu punktami, myślenicki oddział ma być czynny od maja 2019 r. po zakończeniu urlopu zatrudnionej tam osoby. W tym miejscu można było potwierdzać zlecenia lekarskie na refundowane wyroby medyczne, co było bardzo wygodne i pomocne dla osób starszych lub opiekunów osób starszych.

Jak informuje przedstawicielka MOW NFZ zmianie w ciągu roku ulegnie również sposób potwierdzania i takie punkty nie będą konieczne do potwierdzania zleceń lekarskich w myśl nowo obowiązującej ustawy.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Komentarze

  1. Eliza

    Mają w nosie osoby starsze i ich opiekunów !

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL