Nieinwazyjne zabiegi odchudzające? To możliwe!

Artykuł sponsorowany

Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu to przełomowy, nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje kontrolowaną technologię chłodzenia, aby trwale zabić do 20% komórek tłuszczowych w ramach każdego zabiegu, bez konieczności inwazyjnej operacji lub rekonwalescencji po zabiegu. Jest to jeden z najskuteczniejszych niechirurgicznych sposobów na trwałe usunięcie upartych depozytów tłuszczu, które są odporne na dietę i ćwiczenia. O tym, jak wygląda zabieg kriolipolizy i kto może się mu poddać porozmawiamy z ekspertem w Klinice Neonia Ingą Pogłódek.

– W ciągu ostatnich kilku lat zamrażanie tłuszczu stało się główną opcją redukcji trudnych do odchudzenia depozytów tłuszczowych. Ze względu na postęp w zastosowanej technologii, leczenie jest teraz bardziej przystępną i opłacalną opcją dla wielu osób, które chcą usunąć uparty tłuszcz z części ciała, które trudno jest wymodelować. Czy rzeczywiście takie zabiegi pozwalają na pożądane wymodelowanie sylwetki?

Rzeczywiście jest tak, że medycyna estetyczna dostarcza coraz skuteczniejszych i bezpieczniejszych rozwiązań na wiele problemów estetycznych, w tym na miejscową kumulację tkanki tłuszczowej. Co najważniejsze – są to zabiegi nieinwazyjne, a zatem całkowicie bezpieczne i nie wymagające długotrwałego gojenia obszaru zabiegowego. Bardzo często pacjent opuszcza gabinet zaraz po zabiegu i może powrócić do codziennej aktywności. Jeśli chodzi o takie całkowicie nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę, wymienić można endermologię, Accent Prime czy cieszącą się ostatnio ogromną popularnością kriolipolizę.

– Kriolipoliza to zamrażanie tkanki tłuszczowej, prowadzące do rozpadu komórek i usuwania tłuszczu z organizmu. Proszę nieco przybliżyć zasadę działania aparatury do kriolipolizy.

Zamrażanie tłuszczu okazało się jedną z najlepszych opcji usuwania depozytów tłuszczu odpornych na dietę i ćwiczenia, a jedną z głównych zalet zamrażania tłuszczu jest to, że zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji, nie ma ryzyka infekcji i jest to zabieg efektywny czasowo.

Specjalny próżniowy aplikator jest przykładany do wybranego obszaru ciała, a technika kontrolowanego chłodzenia obniża obszar zabiegowy do -9 stopni. Ponieważ komórki tłuszczowe nie mogą przetrwać w tej temperaturze, te komórki tłuszczowe krystalizują, umierają i przez okres 12 tygodni naturalnie eliminują się z organizmu. Energia chłodząca oddziałuje na komórki tłuszczowe bez uszkodzenia otaczających komórek. Taka selektywność działania głowicy chłodzącej sprawia, że zabieg jest bezpieczny.

Czy każda technologia kriolipolizy jest równie efektywna?

Za najefektywniejszą uznawana jest technologia Clatuu Alpha 360 z podwójnymi końcówkami, co oznacza, że bardzo dużo komórek tłuszczowych może być usuniętych w jednej 45-60 minutowej sesji. Technologia zamrażania tłuszczu Clatuu Alpha pozwala nam rzeźbić różne obszary ciała, koncentrując się na upartym tłuszczu. Wykorzystuje zimną energię do trwałego niszczenia komórek tłuszczowych. Podczas i po zabiegu tłuszcz zaczyna obumierać po krystalizacji i ostatecznie jest metabolizowany i usuwany z organizmu. Clatuu Alpha https://neonia.com.pl/endermologia/kriolipoliza/ jest jedynym urządzeniem, które oferuje chłodzenie 360, co pozwala na równomierne usuwanie komórek tłuszczowych po obu stronach ciała, co pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty niż w przypadku użycia innych maszyn do kriolipolizy. Gama aplikatorów o różnej wielkości pozwala na odchudzanie zarówno niewielkich obszarów, takich jak podbródek czy okolica nad kolanami, jak i większych partii – bioder, pośladków, brzucha czy ud.

– Czy wystarczy wykonanie jednego zabiegu kriolipolizy Clatuu?

Już po jednym zabiegu kriolipolizy Clatuu można utracić nawet 30% komórek tłuszczowych na obszarze poddanym zabiegowi, co oznacza możliwość zmniejszenia obwodów ciała o kilka centymetrów. Należy pamiętać, że ostateczny efekt można ocenić dopiero po 3 – 4 miesiącach, gdy dojdzie do usunięcia tłuszczu z organizmu. Jeśli depozyty tkanki tłuszczowej są większe, można wykonać serię kilku zabiegów. Komórki tłuszczowe są trwale niszczone, a to oznacza, że na obszarze poddanym kriolipolizie liczba komórek tłuszczowych nie wróci do ilości wyjściowej. Aby jednak tłuszcz nie gromadził się w pozostałych komórkach tłuszczowych, wskazane jest utrzymywanie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

– Czy kriolipoliza to zabieg dla każdego?

Zabieg zamrażania komórek tłuszczowych doskonale sprawdza się u osób z umiarkowaną nadwagą lub borykających się jedynie z problemem miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Zabieg nie jest wskazany natomiast do znacznego odchudzania całej sylwetki. Istnieje ponadto kilka przeciwwskazań do wykonania kriolipolizy, a najważniejsze z nich to ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, niewydolność wątroby lub nerek, posiadanie rozrusznika serca, poważne choroby układu sercowo – naczyniowego oraz padaczka lub cukrzyca.

Artykuł sponsorowany

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content