Niesamowite zdjęcie Księżyca to składanka 50 000 ujęć

Każdy z nas lubi obserwować Księżyc, wielu próbuje robić zdjęcia czy obserwować zjawiska w których Księżyc odgrywa rolę pierwszoplanową jak zaćmienia czy zakrycia. Wiele zdjęć naszego naturalnego satelity już widzieliśmy, ale jest nowe piękne zdjęcie zrobione przez miłośnika astronomii.

Wygląda jak by było zrobione za pomocą ultra-zaawansowanych (i drogich) urządzeń, ale wbrew temu to zdjęcie lub składanka zdjęć, które zostało wykonane przez entuzjastę astrofotografii Andrew McCarthy, przechwytując i łącząc około  50 000 zdjęć.

McCarthy z Sacramento w Kalifornii wykonał zdjęcia za pomocą urządzeń, to lustrzanka Sony a7 II oraz amatorska kamera astronomiczna ZWO ASI224MC.

Zaświetlona strona księżyca została przetworzona przy użyciu 25 “płytek”, które zostały sklejone i poukładane w Photoshopie. Każdy “kafelek” był wyborem i poukładaniem najlepszych 50% z 2000 zdjęć wykonanych za pomocą kamery ZWO.mówi fotograf PetaPixel.

Gwiazdy i ciemna część Księżyca zostały utrwalone za pomocą Sony a7 II.

Ciemna strona to około 13 “kafelków”, z których każda część zawiera około 50 obrazów. Gwiazdy zostały uchwycone w zestaw 50 naświetlań z Sony.mówi McCarthy.

Dużo selektywnego maskowania, rozciągania histogramu i korekty kontrastu były konieczne, aby uzyskać wygląd, jaki chciałem.opowiada autor.

Efekt końcowy można zobaczyć na zdjęciu – KLIKNIJ !

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL