Niespokojna niedziela, na drogach i w lasach powiatu myślenickiego. W wypadkach poszkodowane zostały cztery osoby

Służba strażaków w niedzielę 17 maja związana była z likwidacją wypadków gdzie wystąpiły osoby poszkodowane. O godzinie 13.54 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Siepraw gdzie samochód osobowy wypadł poza jezdnię, uderzył w słup oświetleniowy i staranował ogrodzenie prywatnej posesji. Efektem tych uderzeń były obrażenia u kierującego pojazdem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej, następnie usunięto skutki zdarzenia z jezdni podręcznym sprzętem burzącym.

Drugie zdarzenie do którego doszło na drodze wojewódzkiej DW 968 w Lubniu ok. godziny 17.32 to zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych. Z tego miejsca Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł dwie osoby do SOR w Myślenicach. Działania strażaków to zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednej z osób poszkodowanych do czasu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego, poddanie sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu czynności operacyjnych przez funkcjonariuszy Policji usunięto jeden z uszkodzonych samochodów z jezdni oraz przywrócono drogę do ruchu kołowego.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do SKKP PSP o godzinie 19.34 i informowało o motocykliście, który uległ wypadkowi w lesie miejscowości Tokarnia. Strażacy ochotnicy po przybyciu na miejsce wypadku zastali przybyłych wcześniej ratowników medycznych wykonujących medyczne czynności ratunkowe, udzielili im pomocy w transporcie poszkodowanego z lasu do Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Bilans niedzielnych wypadków to cztery osoby poszkodowane, zniszczone pojazdy oraz uszkodzenia infrastruktury drogowej.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x