Górki Myślenice Wiadomości Sportowe

Niewykorzystane sytuacje po raz trzeci się zemściły, Orzeł 1:1 Górki

Podziałem punktów zakończyło się starcie 28. kolejki, w którym Górki Myślenice na wyjeździe rywalizowały z Orłem Nowa Wieś. Chociaż w meczu zdecydowaną przewagą popisywał się zespół gości, to miejscowa ekipa wyrównała w samej końcówce i rzutem na taśmę wywalczyła punkt.

Mecz pomiędzy dziewiątą, a dwunastą ekipą zapowiadał się na niezwykle interesujące spotkanie, w którym naprzeciwko siebie stanęły drużyny o podobnym poziomie umiejętności. Dla obu ekip było to już szesnaste oficjalne spotkanie w niedługiej historii działalności obu klubów. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki przystąpili do meczu w najsilniejszym składzie, a do gry po dwóch miesiącach przerwy powrócił Ignacy Dudek.

Początkowa faza spotkania była bardzo monotonnym widowiskiem, w którym obie strony sporadycznie zagrażały w polu karnym przeciwnika. Pierwsze zagrożenia wykonali goście, którzy zaatakowali ekipę z Nowej Wsi, za sprawą akcji Obierzyńskiego i Pietrzyka. Gospodarze najczęściej próbowali zaskoczyć przeciwników z Myślenic ze stałych fragmentów gry. Mimo słabego meczu, obie strony miały swoje okazję, jednak do przerwy zgromadzona publiczność nie zobaczyła bramek.

Drugą połowę koncertowo rozpoczęli podopieczni trenera Wojciecha Czajki, którzy za sprawą trafienia Obierzyńskiego w 47. minucie wyszli na prowadzenie. Myśleniczanie poszli za ciosem i naprawdę niewiele brakło, aby po chwili prowadzili już dwoma, a nawet trzema bramkami. Po raz kolejny zawodziła skuteczność, a niewykorzystane akcje były motorem napędowym dla Orła. Gospodarze z minuty na minutę grali coraz odważniej, aby w 90. minucie zdobył bramkę wyrównującą i ostatecznie doprowadzić do remisu w całym pojedynku.

Spotkaniem Górek z Orłem, dzięki dobrej drugiej połowie, było interesującym widowiskiem, w którym przyjezdni mieli wielką szansę na kolejne zwycięstwo. Podział punktów nie jest złym wynikiem, a Górki dalej pozostają w walce o utrzymanie. Bezpośrednie starcie o pozostanie w lidze na przyszły sezon będzie miało miejsce w sobotę, kiedy myśleniczanie podejmować będą Lubomir Wiśniowa.

UKS Orzeł Nowa Wieś – LKS Górki Myślenice 1:1 (0:0)

Bramki:

47’ 0:1 M.Obierzyński as. M.Pietrzyk

90’ 1:1 H.Suder as. M.Czajczyk

Orzeł: Franciszek Ptak – KamilPodoba, Daniel Sędzik (kapitan), Marek Kosałka, PawełBiałoń – Marcin Gaca, Mateusz Czajczyk, Jakub Włodarczyk, Tomasz Suder – Hubert Suder, BartłomiejSuder (65’ Krzysztof Jamka)

Górki: Krystian Kubiczek – Tomasz Kania (80’ Tomasz Tokoń), Andrzej Szlachetka, Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja – Sebastian Klasik – Mateusz Obierzyński (kapitan; 87’ Krystian Klasik), Mateusz Biela (84’ Bartosz Górka), Karol Turała (68’ Ignacy Dudek), Kamil Malina (73’ Paweł Maślak) – Mateusz Pietrzyk

Ponadto na ławce: Artur Szlachetka, Kamil Plewa

Sędziowie: Stanisław Święch oraz Damian Podolski i Paweł Wiliński (KS Myślenice)

Widzów: 100

Miejsce: Boisko UKS „Orzeł” w Nowej Wsi

TABELA LIGI: (za 90minut.pl)

Okiem Trenera Wojciecha Czajki:

„Jesteśmy bardzo niezadowoleni z tego remisu. Prowadziliśmy 1:0, po czym mieliśmy cztery sytuacje “sam na sam” … Piłka jest bezwzględna i przeciwnik strzałem rozpaczy w 90. minucie wyrównał. Pozostaje nam wyciągnąć kolejną kosztowną lekcję, aby to już się nie powtórzyło w przyszłości. Mimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych chłopcy walczyli na całego, za co serdecznie im dziękuję.”

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.