„Nigdy nie jest za późno” – protest przeciw wycince drzew z myślenickiego Rynku

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Od kilku dni w internecie oraz rozmowach mieszkańców Myślenic częstym tematem jest planowana w związku z rewitalizacją Rynku wycinka drzew. Prace w kolejnym etapie przebudowy płyty Rynku ruszają już od września. W ramach prowadzonych prac ma powstać płaska posadzka płyty Rynku, pojawić się ma nowa fontanna oraz miejsce części drzewostanu mają zastąpić roślinność w donicach oraz krzewy.

Mieszkańcy postanowili stanąć w obronie drzew, które mają zniknąć z obecnie zajmowanych miejsc. Wczorajszy protest oraz petycja jaką podpisują mieszkańcy w internecie oraz w tradycyjnej formie ma wpłynąć na zmianę koncepcji, która jak informuje w swoim oświadczeniu Burmistrz jest już nie do negocjacji lecz zdaniem inicjatorów protestu jest jeszcze duża szansa na jej zmianę.

Prawdą jest, że na zmiany jest późno i obecna władza miasta otrzymała już zatwierdzone plany i koncepcję, lecz liczymy że Burmistrz nie zignoruje naszych głosów i petycji, postara się o zmianę planów i drzewa pozostaną na swoich miejscach. Nigdy nie jest za późno – mówi jeden z protestujących mieszkańców.

Jak przekonywali protestujący mieszkańcy planowana roślinność nie zastąpi tej naturalnie rosnącej. Drzewa w donicach nie spełnią tych funkcji jakie obecnie spełniają drzewa, które rosną na płycie Rynku.

W wydanym oświadczeniu Burmistrz Jarosław Szlachetka podkreślał, że czas na konsultacje minął i jedyną decyzję jaką podjął to przeniesienie drzew w inne miejsce.

Czy protest mieszkańców odniesie skutek czy drzewa pozostaną na swoich miejscach okaże się zapewne już niebawem. Wszyscy jednak podkreślają, że rewitalizacja nie może wiązać się z zabetonowaniem Rynku, a każda zieleń, każde drzewo jest obecnie bardzo istotne i wymaga szczególnej troski.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x