noc galeriiDziały tematyczne Wydarzenia kulturalne 

Nocne wydarzenia w MOKiS – Europejska Noc Galerii

W piątek 18 maja, po raz drugi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje EUROPEJSKĄ NOC GALERII. Wydarzenia przewidziano na cały piątkowy wieczór, a ekspozycje przygotowane na to wystawiennicze święto będą otwarte dla zwiedzających do godziny 24.00.

Babel 2016

Ten szczególny wieczór i noc rozpoczną się o godzinie 18.00 wernisażem wystawy myśleniczanina, Andrzeja Boryczki pn. “Babel 2016”. Na wystawie obejrzymy obrazy zainspirowane podróżą autora do Maroka. Andrzej Boryczko, to znany w Myślenicach kolekcjoner, pasjonat lokalnej historii i uznany działacz społeczny. Prezes zarządu Stowarzyszenia „Wspólnota Myślenice” oraz PTH odział w Myślenicach.

5 tysięcy kilometrów w godzinę

To jednak nie jedyna podróż jaką odbędziemy tego wieczora. W kolejną zabierze nas Konrad Cygal (tenor liryczny), który wraz z grającą na fortepianie Rasikamon Siyapong zaprezentuje repertuar klasycznych pieśni w różnych językach świata. Początek o godz. 18.45.
Konrad Cygal, to pochodzący z powiatu myślenickiego śpiewak, który jako licealista współpracował z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie studentem w klasie śpiewu o specjalności teatr muzyczny na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Wykonawczych w Graz (Austria). Koncert będzie niezwykłym doświadczenie muzyczne pod tytułem “5 tysięcy kilometrów w godzinę” – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Idea, Forma, Warsztat

O godzinie 20.00, tuż po zakończeniu koncertu, zaplanowany został wernisaż wystawy Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie pn. “Idea, Forma, Warsztat”. Profesorowie, absolwenci i studenci zaprezentują prace czterech pracowni warsztatowych: Pracowni Rzeźby w Drewnie, Kamieniu, Ceramice i Metalu. Wystawa zbiorowa 39 autorów gromadzi prace z lat 1992-2016, wystawa towarzyszy obchodom jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Noc Muzeów z Niepodległością

Piątkowy wieczór w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu będzie poprzedzał zaplanowaną na sobotę 19 maja Nocy Muzeów 2018, która odbędzie się w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Kierownictwo Muzeum zaplanowało liczne atrakcje i niespodzianki z których będzie można skorzystać podczas tej wyjątkowej muzealnej nocy. Oba wydarzenia stanowią wspólny dwudniowy cykl. Piątek i sobota w Myślenicach upłyną pod znakiem niezwykłych kulturalnych doznań.

informacja MOKiS Myślenice

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.