Nocny pożar w Krzczonowie. Palił się niezamieszkały budynek

W dniu 10 marca o godzinie 0.54 Dyżurny operacyjny SKKP PSP odebrał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku w miejscowości Krzczonów. Natychmiastowo zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, OSP Krzczonów, OSP Tokarnia.

W chwili przybycia na miejsce pożaru pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej z OSP Krzczonów pożarem objęty był w całości budynek. Ustalono w wyniku rozpoznania, że jest on niezamieszkały. Strażacy pracując w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podali trzy prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się drewniany obiekt. Dowódca po przeanalizowaniu dostępnych sił na miejscu akcji wezwał na miejsce działań dodatkową jednostkę z OSP Skomielna Czarna. W celu uzupełniania zasobów wody zorganizowano punkt czerpania na pobliskiej rzece, oświetlono teren akcji.

Po zlokalizowaniu zagrożenia aby ugasić zarzewia ognia dokonano rozbiórki niestabilnych konstrukcji ścian, oraz więźby dachowej. Na zakończenie nocnej akcji trwającej 4 godziny sprawdzono przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej cały obiekt nie stwierdzając zagrożenia.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content