Nocny pożar w miejscowości Pcim, paliło się poddasze budynku mieszkalnego

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W nocy 2 września o godzinie 2.34 wpłynęło do SKKP PSP w Myślenicach zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Pcim. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań siły i środki PSP – JRG Myślenice oraz jednostki OSP Pcim, OSP Stróża, OSP Trzebunia.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go i znajdują się w miejscu bezpiecznym. Dodatkowo zagrożony był zlokalizowany w odległości ok. 6 m budynek gospodarczy. Strażacy oświetlili miejsce pożaru, trzy roty gaśnicze zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych pracowały na poddaszu budynku i podały trzy prądy wody na źródło ognia.

Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzona była ewakuacja mienia zagrożonego zalaniem znajdującego się na II kondygnacji w miejsce bezpieczne na parterze. Po ugaszeniu pożaru wyniesiono nadpalone drewniane elementy konstrukcji dachu, wyposażenia budynku, przewietrzono i sprawdzono pomieszczenia mieszkalne przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając dalszego zagrożenia. Działania zakończono o godzinie 4.55.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x