Nowa Pracownia Diagnostyki Obrazowej w myślenickim szpitalu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dobiegł końca ostatni etap prac w myślenickim szpitalu w ramach projektu: pn.: „Przebudowa, rozbudowa i modernizacja pomieszczeń SP ZOZ w Myślenicach dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni, Diagnostyki Obrazowej wraz z wyposażeniem i zakupem aparatury medycznej” .

W ramach przeprowadzonej inwestycji rozbudowano i kompleksowo zmodernizowano m.in. pomieszczenia Pracowni Diagnostyki Obrazowej wraz zakupem nowoczesnego wyposażenia, w tym sprzętu medycznego. Pracownia została wyposażona w nowy cyfrowy aparat RTG oraz dedykowane do niego oprogramowanie PACS. Zakupiony sprzęt zastąpił w części wyeksploatowane urządzenia, co znacząco wpłynęło na zwiększenie dostępności i jakości usług w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów. System PACS umożliwia pełną obsługę cyfrową aparatów RTG, dzięki niemu zdjęcia pacjentów nie są już wywoływane na błonach rentgenowskich, lecz w postaci cyfrowej przekazywane są do komputerowej stacji opisowej, na której specjalista radiologii dokonuje analizy i opisu obrazu.

Jak podkreślał Starosta Józef Tomal na kwietniowej sesji powiatu, wpłynie do na szybkość obsługi pacjentów oraz wygodę dostępu do wyników badań dla lekarzy, gdyż nie będą musieli oczekiwać na dostęp do wyniku badania w postaci analogowej.

Z nowego systemu korzystają m.in. lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chirurgii Ogólnej wraz z pododdziałem Intensywnej Opieki Pooperacyjnej, Chorób Płuc czy Chorób Wewnętrznych wraz z Intensywną Opieką Kardiologiczną oraz w Poradni Urazowo-Ortopedycznej oraz Pulmonologicznej.

Łączny koszt przeprowadzonych prac modernizacyjnych tej pracowni, w tym koszt zakupu sprzętu medycznego wyniósł ponad 3,7 mln zł.

Całkowita wartość projektu to ponad 10 milionów złotych, w tym dotacja z budżetu Powiatu to prawie 1,5 mln zł.

informacja Powiat Myślenicki

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x