Noworoczne 12 derby Myślenic odwołane. Piłkarze nie będą rywalizować w Nowy Rok na myślenickim boisku

Piłkarze dwóch myślenickich klubów Dalinu i Orła tradycyjnie Nowy Rok rozpoczynali od rywalizacji w piłkarskich derbach Myślenic. W tym roku mecz w związku w trwającą epidemią miał odbyć się bez udziału publiczności, a kibice i fani zespołów mieli oglądać zmagania piłkarzy za pośrednictwem internetu w transmisji na żywo. W dniu dzisiejszym na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, ukazała się komunikat o odwołaniu tradycyjnych zawodów noworocznych.

W świetle nowego rozporządzenia Rady Ministrów oraz wprowadzenia Narodowej Kwarantanny w okresie od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku nie może zostać rozegrany tradycyjny towarzyski noworoczny mecz derbowy pomiędzy drużynami Orła Myślenice oraz Dalinu Myślenice.

Organizatorem tradycyjnych derbów noworocznych jest od dwunastu lat Urząd Miasta i Gminy Myślenice. Mecz planowo miał odbyć się 1 stycznia 2021 roku i z uwagi na brak udziału publiczności miał być transmitowany na żywo w Internecie. Nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z koronawirusem zakazują jednak organizacji meczów towarzyskich i mecz został odwołany.informuje urząd.

Sytuacja pandemiczna oraz zaostrzone zasady jakie obowiązują w okresie poświątecznym sprawiły, że na kolejne noworoczne derby Myślenic, będziemy musieli poczekać kolejne 12 miesięcy. Obecnie bilans rywalizacji noworocznych to 7 wygranych Dalinu, 1 Orła i 3 remisy.

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x