Nowy dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach

W samo południe w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbył się briefing prasowy dot. wyboru osoby pełniącej obowiązki dyrektora wspomnianej placówki. W spotkaniu z myślenickimi mediami wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z nowym dyrektorem tego obiektu Łukaszem Malinowskim, który zastąpił na tym stanowisku odwołanego Pawła Lemaniaka, związanego z myślenickim muzeum od początku jego powstania w nowej siedzibie.

Powołany na stanowisko dyrektora Łukasz Malinowski,  jest z wykształcenia doktorem nauk humanistycznych UJ (historia). W latach 2007-2010 doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował za granicą na Uniwersytecie w Oslo. Aktualnie Wykładowca w Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera. Współpracuje z magazynami Focus Historia, Wiedza i Życie, wSieci Historii oraz portalem historia.wp.pl. W latach 2011-2012 redaktor zewnętrzny w wydawnictwie Bezdroża. Współpracował też z Muzeum im. Książąt Czartoryskich w latach 2009 – 2010. Autor powieści, opowiadań, książek dla dzieci, książek i artykułów naukowych oraz publikacji popularnonaukowych.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej Burmistrza Szlachetki oraz p.o. dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach Łukasza Malinowskiego.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL