Nowy singiel od Ragnara Ólafssona już na naszej liście przebojów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Nowy utwór Ragnara Ólafssona “Southern nights”. Piosenka zapowiada drugi album Islandczyka znanego z kapel takich jak Árstíðir czy Sólstafir.

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii !) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej…
Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W utworze gościnnie śpiewają Polacy – przed wszystkim Julia Skrobek, która robi główne chórki, ale nie tylko. W chórze, który słyszymy pod koniec piosenki zaśpiewały 52 osoby z 11 krajów, m.in. Rosji, USA, Słowacji i… Polski. Nasz kraj reprezentuje kilku amatorów śpiewania. Singiel zapowiada drugi album Ragnara – “Miss”.

Ragnar Ólafsson jest teraz na trasie po Polsce! Tourne zatytułowane „Something New Tour” obejmuje 20 koncertów po miejscach, gdzie Ragnar nigdy wcześniej nie występował.

Mamy nadzieję, że i Wam spodoba się twórczość Islandczyka, nam wpadła w uszy.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x