O krok bliżej do rozpoczęcia budowy węzła w Krzyszkowicach

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Myślenicach podpisano w trybie obiegowym porozumienie pomiędzy Powiatem Myślenickim, Gminą Myślenice i GDDKiA dotyczące budowy bezkolizyjnego węzła na “Zakopiance” w miejscowości Krzyszkowice.

Podczas konferencji prasowej zostało podpisane porozumienie przez starostę powiatu myślenickiego Józefa Tomala oraz wicestarostę Rafała Kudasa.
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jerzy Grabowski przedstawił po krótce historię i plan dalszych działań jakie będą podejmowanie w sprawie realizacji tej inwestycji. Na konferencji obecna była Bożena Góra, jedna z inicjatorek protestu jaki odbył się w Krzyszkowicach 25 stycznia br., kiedy to mieszkańcy tej miejscowości wyrazili swoje niezadowolenia z realizacji i przebiegu inwestycji o którą domagali się od wielu lat.

Podpisany dziś dokument to duży krok w kierunku pozytywnego zakończenia sprawy budowy węzła w Krzyszkowicach. Według szacunków GDDKiA inwestycja ma kosztować ponad 30 mln zł. Powiat myślenicki zadeklarował partycypacje w wysokości 2 mln zł a gmina Myslenice 0,5 mln zł.

Zapraszamy na relację z dzisiejszej konferencji prasowej.

 

 

[post_gallery]

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content