Obecnie w myślenickim szpitalu przebywa 57 pacjentów z SARS-CoV-2

Według danych opublikowanych na stronach rządowych w ciągu ostatniej doby w powiecie myślenickim liczba nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła o kolejne 131 osób, a wskaźnik zachorowań na 10 tys. mieszkańców wzrósł do 10,24.

Z informacji przekazanych naszej redakcji wynika, że obecnie w myślenickim szpitalu przebywa 57 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 pacjentów na stanowiskach respiratorowych. Wszyscy chorzy na Covid-19 są w stanie ciężkim, wymagającym intensywnego nadzoru. Niestety obserwowany jest stały wzrost zachorowań, a co za tym idzie wzrost liczby pacjentów wymagających bezwzględnie hospitalizacji.

W celu leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wyodrębniono łóżka w oddziałach: Neurologicznym z częścią Oddziału Wewnętrznego, Zakaźnym, Chorób Płuc oraz Ginekologiczno-Położniczym.mówi Adam Styczeń - Dyrektor Szpitala

Sytuacja w powiecie myślenickim jest niepokojąca ale i tak lepsza niż w sąsiednim wielickim gdzie w ciągu ostatniej doby zanotowano 203 przypadki czy wadowickim z 169 nowymi przypadkami. Pośród sąsiednich powiatów wyróżniają się dwa limanowski (34) i suski (85), gdzie jest dużo niższa liczba wykrytych i potwierdzonych nowych osób zakażonych koronawirusem.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content