Oczyszczacze powietrza w przedszkolach powiatu myślenickiego

Wczoraj sejmik województwa małopolskiego zatwierdził listę gmin, do których trafią takie urządzenia. Do gminy Myślenice trafi 18 szt. oczyszczaczy, do Dobczyc 7 szt. , do Sułkowic 6 szt. ,do Sieprawia i Lubnia 4 szt. , do Wiśniowej i Raciechowic 3 szt.,  Tokarnia, Pcim po 1 szt.

Wcześniej prowadzona była wielomiesięczna dyskusja publiczna na temat oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli. Po czym nastąpił etap starania się poszczególnych gmin o przekazanie przez urząd marszałkowski urządzeń. Każde przedszkole otrzyma po jednym urządzeniu, dyrektor placówki lub władze gminy mają zdecydować, w którym pomieszczeniu zostanie ustawione.

Zdrowie dzieci jest najważniejsze – mówił marszałek Jacek Krupa zapowiadając, akcję i fakt że Województwo Małopolskie zamierza kupić do przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych w regionie oczyszczacze powietrza, aby w ten sposób dodatkowo chronić najmłodszych przed szkodliwym działaniem smogu.

W grudniu 2017 urząd marszałkowski zakończył przyjmowanie wniosków, a w dniu wczorajszym sejmik zatwierdził listę gmin którym zostana przekazane urządzenia mające poprawić jakość powietrza w budynkach przedszkolnych.

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub